No Women = No Code | Join IT in Łódź

Za nami konferencja prasowa inaugurującą tegoroczną, czwartą już edycję kampanii Join IT in Łódź pod hasłem: No Women = No Code, którą mieliśmy przyjemność zorganizować dzięki gościnności MakoLab w Ogrodowa Office.

W tegorocznej odsłonie No Women = No Code powstały klipy promujące kobiety z łódzkiego IT. Historia Łodzi – ziemi obiecanej i potęgi przemysłowej była współtworzona dzięki kobietom. Czasy się zmieniły – Łódź jest teraz nowoczesnym miastem wysokich technologii, a kobiety pracujące w łódzkich firmach z branży IT tworzą i rozwijają rozwiązania, które wykorzystujemy na co dzień. Pora podkreślić ogromną rolę kobiet w dzisiejszej informatyce – bo to “na co dzień” nie jest żartem – łódzkie firmy tworzą oprogramowanie do samochodów, którymi jeździmy, oprogramowanie wykorzystywane w bankach, szeroko pojętych usługach, hotelach czy restauracjach, a niektóre rozwiązania wykorzystywane są nawet w samolotach.

Bez kobiet nie byłoby dzisiejszej informatyki – pierwszą w historii programującą osobą była brytyjska matematyczka, Ada Lovelace, a kilkadziesiąt lat później Grace Hopper stworzyła pierwsze uniwersalne języki programowania. Nieprzypadkowo więc inauguracja cyklu Join IT in Łódź odbyła się właśnie 13 września – w Światowy Dzień Programisty.

Tegoroczna edycja Join IT in Łódź zgromadziła rekordową liczbę aż 20 bohaterek z 10 klastrowych firm:

Wszystkie filmy dostępne są na stronie akcji www.joinitinlodz.pl.