Święto Muzyki w odsłonie mistrza technologii dźwiękowych, Harman!

Przypadające na 21 czerwca obchody przesilenia letniego należą do najciekawszych i najstarszych wydarzeń w Europie. W Polsce tradycja ta nosi nazwę Nocy Świętojańskiej, choć dawniej określano ją mianem Wianków, Sobótek czy Nocy Kupały. Najdłuższy dzień w roku to jednak jeszcze jedna okazja do świętowania; ogólnoświatowe, choć w Polsce mało popularne, Święto Muzyki, o którego obchody w Łodzi po raz kolejny zatroszczyła się firma technologiczna i dźwiękowa Harman.

Make Music Day to nie tylko okazja do wspólnego grania i śpiewania, lecz także inspiracja dla wszystkich miłośników muzyki, którzy dzięki podobnym inwencjom, mają szansę odkryć w sobie muzyczne talenty, czerpać radość z tworzenia i dzielić się nią z innymi.

Zwyczajowo świętowanie Make Music Day polega na spontanicznym graniu i śpiewaniu na ulicach, w parkach lub przy wejściach do miast. Jednak firma Harman postanowiła uczcić ten dzień w miejscu kipiącym od dźwiękowych technologii i najlepszego sprzętu audio – w swoim biurze w Łodzi.

Każdy z uczestników zabawy, wśród których nie zabrakło pracowników firmy Harman, mógł zaprezentować swoje muzyczne talenty i wykonać własne interpretacje znanych utworów, wśród których nie zabrakło takich hitów, jak “Wehikuł Czasu” grupy Dżem czy “Zombie” The Cranberries.

Tegoroczne obchody muzyki uznajemy za udane, a ponieważ chcemy dalej kontynuować swoją misję promowania muzyki i łączenia ludzi poprzez dźwięk, już przygotowujemy się do kolejnych odsłon, które być może na stałe zagoszczą w kalendarzu łódzkich imprez.