Spotkanie Łódzkiej Branży IT jest już historią

Spotkaliśmy się w miejscu, w którym historia spotyka się z nowoczesnością – w wyjątkowym Kinie należącym do Wytwórni i hotelu DoubleTree by Hilton Lodz.

To właśnie tu niemal 80 lat temu powstał pierwszy powojenny polski film fabularny, a teraz spotykają się przedstawiciele branży IT – zarówno tej „technologicznej”, jak i kreatywnej. Filmowe przestrzenie sali kinowej gościły niemal 150 przedstawicieli biznesu, władz samorządowych instytucji otoczenia biznesu i łódzkich uczelni.

Dzisiejsze wydarzenie to skompresowana wiedza o smart city – dzięki dyskusji moderowanej przez Przemyslawa Zakrzewskiego (ABB) z udziałem Adama Pustelnika (Pierwszy Wiceprezydent Łodzi), Karoliny Knap (Zastępca Dyrektora Wydziału Informatyki Urząd Miasta Łodzi), prof. Macieja Banacha – kardiologa, lipidologa oraz Wojciecha Łachowskiego (Instytut Rozwoju Miast i Regionów) z gościnnym wystąpieniem Przemka Mikusa (Liki Mobile Solutions oraz SoDA – Software Development Association Poland) wiemy, jak ważne jest agregowanie i wykorzystanie danych do podejmowania decyzji (oraz że „smart” nie zawsze oznacza „high tech” ).

Przemysław Gabrysiak i Daniel Król (KPMG Poland) przedstawili najważniejsze informacje o możliwościach wsparcia finansowego dla sektora ICT i dostępnych rozwiązaniach prawno-fiskalnych.

Spotkanie było również okazją do przekazania informacji o aktywnościach branżowych w mieście w nadchodzących miesiącach. 8 edycja Łódzkich Dni Informatyki, 5 piąta odsłona cyklu Join IT in Łódź, kolejne debaty technologiczne z cyklu “Trendy I(T) Rewolucje” to tylko niektóre z klastrowych aktywności zaprezentowanych przez Anna Pawłowska (Vention) i Grzegorz Trzciński (Eviden). Stoisko miasta podczas kolejnej edycji Websummit (Mateusz Sipa – Invest in Lodz (Central Poland), festiwal Bomba megabitowa (Dr Maciej Kawecki) czy kolejna edycja DevConf (Rafał Legiędź) to kolejne wydarzenia, dzięki którym w Łodzi „będzie się działo”. Dzięki Agnieszce Belowskiej Gosławskiej (Nordea) mieliśmy też update o aktywnościach ABSL Poland. Wisienką na spotkaniowym torcie była prezentacja Kamil Kociszewski (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna) o możliwościach wsparcia MŚP w zakresie cyfryzacji.

Last but not least, specjalne podziękowania kierujemy do Andrzeja Pasowskiego, Dyrektora Marketingu TOYA za pomoc w organizacji wydarzenia.

W imieniu organizatorów – Łódzkiego Klastra ICT oraz Invest in Lodz (Central Poland) – dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia wkrótce!

Partnerami wydarzenia byli KPMG i ABSL Poland.