Firma Harman na czele innowacji podczas Łódzkich Dni Informatyki

W dn. 7-9 listopada br. odbyły się Łódzkie Dni Informatyki, najważniejsze wydarzenie z obszaru informatyki, telekomunikacji i technologii informacyjnych województwa łódzkiego. Organizowane na kampusach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, Łódzkie Dni Informatyki (ŁDI) to znakomite forum, które co roku przyciąga czołówkę ekspertów z branży IT, oferując bezpłatne wykłady, warsztaty oraz targi pracy skierowane do profesjonalistów i pasjonatów z tej dziedziny.

Firma Harman, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie technologii, była jednym z uczestników tegorocznych ŁDI. W trakcie wydarzenia dwóch przedstawicieli firmy, Daniel Żekow, Product Owner dla systemu IDS w układach elektronicznych pojazdów i Wojciech Potentas, Architekt Obszaru Cyberbezpieczeństwa w motoryzacji, zaprezentowali wykład pt. „Bezpieczne użycie Generatywnej Sztucznej Inteligencji w motoryzacji i cyberbezpieczeństwie”.

Spotkanie oscylowało wokół tworzenia koncepcji oraz architektury dla poszczególnych komponentów używanych w samochodach; było również doskonałą okazją do omówienia wykorzystania generatywnego AI w celu wzmocnienia cyberbezpieczeństwa. Referenci podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, pokazując, że sztuczna inteligencja może być skutecznym narzędziem w projektowaniu architektury, która będzie pomagać w przeciwdziałaniu cyberatakom oraz zachowaniu poufności danych, lecz wciąż wymagającej nadzoru ze strony człowieka. Wykład ten stanowił doskonały przykład na to, jak przedsiębiorstwa, takie jak Harman przyczyniają się do rozwoju technologii i innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w motoryzacji. Firma ta, już od wielu lat, pozostaje na czele przemysłowych zmian i dostarcza nowoczesne rozwiązania z obszaru technologii informacyjnych. Jej udział w ŁDI stanowił nie tylko okazję do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem, ale był także dowodem na zaangażowanie firmy w rozwijanie bezpiecznych technologii motoryzacyjnych przyszłości