Wyjątkowa celebracja Dnia Programisty i Testera w HARMAN

Dzień Programisty to święto obchodzone w wielu krajach, zazwyczaj 256. dnia roku. Upamiętnia wkład programistów i informatyków w rozwój technologii. Z kolei dzień Testera, świętowany przeważnie 9 września, ma na celu podkreślenie znaczenia testerów i ich roli w tworzeniu jakości produktów. Ponieważ w Harman oba te środowiska łączą się nieustannie, firma postanowiła wyjść przed szereg i zorganizowała własne święto.

13 września w Harman miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Dzień Programisty i Testera. Święto to miało na celu wyrażenie wdzięczności dla pracowników firmy za ich nieustanne zaangażowanie i wysiłek wkładany w tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Głównym punktem programu były dwie prelekcje prowadzone przez ekspertów z firmy. Pierwszą z nich wygłosił Marcin, Dyrektor z zespołu Product Innovation w Harman, który połączył się z resztą zespołu zdalnie z Garching w Niemczech. Jego wystąpienie skupiło się na prezentacji sposobu wprowadzania innowacji w dziale Harman Automotive.

Drugą prelekcję poprowadził także Marcin ale tym razem Principal Engineer w Harman w Łodzi, który z kolei skoncentrował się na omówieniu zastosowań technologii Chat GPT w codziennej pracy programistów. Marcin podzielił się swoimi doświadczeniami i wskazał, jak użycie AI może pomóc tworzyć bardziej zaawansowane i inteligentne rozwiązania.

Po zakończeniu tych interesujących prelekcji pracownicy, którzy tego dnia zdecydowali się pracować z biura spotkali się na przygotowanym specjalnie na tą okazję poczęstunku.