Eviden w Join IT in Łódź

We wrześniu ruszył kolejny, czwarty cykl projektu Join IT in Lodz organizowanego przez Łódzki Klaster ICT.

13 września odbyła się premiera dziesięciu filmów, które promują lokalnie sektor nowych technologii w regionie łódzkim. Tym razem pod hasłem “No woman = No code” nakręcone zostały filmy promujące kobiety w przedsiębiorstwach z sektora technologicznego.

Nie zabrakło również Eviden! W łódzkim industrialnym biurze nakręcony został film, w którym bohaterkami zostały Magdalena Arcimowicz (MA) – Service Leader, Kamila Polewczyk-Sońta (KPS) – Application Developer, Antonina Matuszek (AM) – Technical Engineer.

W briefing prasowym inaugurującym kampanię joinitinlodz.pl udział wzięły władze miasta, które reprezentował I Wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik, oraz przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, w tym prorektor prof. Paweł Srumiłło, przewodniczący Klastra ICT, w którym aktywnie działamy.

Poniżej krótki wywiad z pracownicami Eviden uczestniczącymi w nagraniach oraz Grzegorzem Trzcińskim (GT) – Site Managerem Eviden w Łodzi:

Red.: Kamila, brałaś udział jako bohaterka w tegorocznym wydaniu Join IT in Lodz pod hasłem “No woman = No code”, co skłoniło Ciebie do udziału w nagraniu? Jak oceniasz jako kobieta projekt “No woman = No code”?

KPS: Dobrze, że promujemy kobiety. Sektor IT jest dla kobiet idealny. Nie wiem dlaczego utarło się, że to męski zawód. Fizycznie mamy do tego predyspozycje. Jest to praca przy biurku jak każda inna. A do tego daje mnóstwo możliwości kreatywnego zarządzania czasem, co kobietom jest bardzo potrzebne w łączeniu wielu ról życiowych.

Do nagrania skłoniło mnie poczucie obowiązku wobec firmy i chęć wyrwania się z codziennej rutyny. I dawno temu marzyłam o pracy w produkcji filmowej. Chwytam najmniejszą okazję do podpatrywania tego zwodu.

Red.: Magda, a jak Ty jako bohaterka filmu, jak oceniasz całą akcję po opublikowaniu wszystkich filmów?

MA: Akcja była bardzo sprawna, widać, że wszystko było dobrze zorganizowane, a jakość filmów na najwyższym poziomie. Dodatkowo temat tegorocznego wydania jest niesłychanie istotny w dzisiejszych czasach. Szczególnie dla naszej firmy, która jako marka Eviden promuje zatrudnianie kobiet na wszystkich szczeblach stanowisk.

Red.: Co osobiście dał Ci udział w tym projekcie?

MA: Osobiście dla mnie to było bardzo ciekawe doświadczenie. Mogłam poznać historie innych kobiet i uświadomić sobie, że kobiety stają się siłą i jest nas zdecydowanie coraz więcej. Na pewno zdobyłam większą wiarę we własne siły i możliwości, oraz dużą dawkę motywacji do działania w zakresie swojego rozwoju.

Red.: Grzegorz, jesteś od lat Site Managerem łódzkiego biura zaangażowanym aktywnie w działalność klastra na lokalnym rynku, jak oceniasz tegoroczne wydanie Join IT in Lodz pod hasłem “No woman = No code”?

GT: Wielkie inicjatywy to takie, które nie polegają na jednorazowym wysiłku, lecz na skoordynowanym działaniu rozłożonym w czasie. Tegoroczna kampania jest tego egzemplifikacją.

Red.: Co wg Ciebie wnoszą kobiety do biznesu IT, czego nie potrafią mężczyźni lub przychodzi im to ze zdecydowanie większym trudem?

GT: Kobiety moderują nastroje w zespołach projektowych poprzez swoją obecność w nich, tym samym promując współpracę i kooperację na rzecz czystego współzawodnictwa. Są nieodłącznym elementem prowadzenia dzisiejszego biznesu w sektorze IT, który nie powinien być, i na szczęście nie jest już jedynie ‘męską domeną’.

Link do filmu https://youtu.be/xy0LJjJ6Kvw

                                                                                                                              Z uczestnikami rozmawiała

                                                                                                                              Dorota Duchnowicz