Atos wkracza w nową erę

Organizacja Atos przechodzi obecnie transformację: z firmy wydziela się osobna spółka pod nazwą Eviden. Obie marki stanowią skład Grupy Atos.

Atos to światowy lider rozwiązań cyfrowych, wysokowydajnych obliczeń i infrastruktury informatycznej. Jako pionier w zakresie usług i produktów związanych z dekarbonizacją, za swój cel postawił pomoc w projektowaniu przestrzeni informatycznej przyszłości. Eviden to ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej, który rozszerza możliwości danych i technologii dla przedsiębiorstw i instytucji publicznych, pomagając im budować przyszłość opartą o cyfryzację. Marka koncentruje się na obszarach związanych z Chmurą, Big Data, zaawansowanym przetwarzaniem danych i cyberbezpieczeństwem. Zapewnia bogatą wiedzę specjalistyczną wszystkim sektorom rynku w ponad 53 krajach. Łączy unikalne, zaawansowane technologie z wiedzą światowej klasy ekspertów. Nowa spółka zatrudnia w Polsce prawie 3000 osób (z czego niemal 200 pracuje w Łodzi) i oferuje duże możliwości rozwoju.

Zmiany wewnątrz Grupy Atos nadal trwają, a marka Eviden rośnie w siłę. Grupa wkracza w nową erę, a szczegóły na ten temat można znaleźć w materiale: