Za nami uroczysta gala z okazji X-lecia ICT Polska Centralna Klaster, która odbyła się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie uroczyście otworzył JM rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik, podkreślając jak istotna w obecnych czasach jest współpraca uczelni z biznesem, w kontekście postępu technologicznego i ciągle zmieniającego się rynku pracy.

Podczas uroczystości przewodniczący rady klastra i zarazem prorektor PŁ ds. rozwoju, prof. Paweł Strumiłło, podsumował dekadę działalności klastra przedstawiając najważniejsze kamienie milowe rozwoju tej organizacji, koordynowanej przez Politechnikę Łódzką.

Podczas gali zaprezentowane zostało odświeżone logo klastra wraz z nową nazwą – ICT Polska Centralna Klaster to Łódzki Klaster ICT! Nowa nazwa kojarzy się jednoznacznie z Łodzią natomiast element graficzny logotypu pozostaje bez zmian zapewniając ciągłość identyfikacji wizualnej klastra.

W trakcie uroczystości poznaliśmy zwycięzców konkursu Łódzki[a] Programista[ka] Roku 2022 w kategorii Open. W kategorii Local Engagement nagrodzeni zostali: Arkadiusz Zieliński oraz Maciej Zieliński za stworzenie aplikacji WatchLine Lodz.  Zwycięski projekt w kategorii Open Source – boneIO należy do zespołu w składzie: Maciej Krasuski, Mariusz Rubach, Paweł Szafer i Kamil Bożyk. W kategorii Knowledge Sharing doceniono wkład w szerzenie wiedzy i rozwój kompetencji Rafała Legiędzia, w tym już pięciokrotne zdobycie tytułu Microsoft Most Valuable Proffesional.

Wszystkim zwycięzcom nagrodzonym w konkursie gratulujemy, a Łódzkiemu Klastrowi ICT, życzmy dalszych skutecznych działań na rzecz łódzkiej branży wysokich technologii.

Skip to content