W ramach tegorocznego wydarzenia zostało zorganizowanych 16 wykładów i 11 warsztatów, które poruszały zagadnienia dotyczące m.in.: cybersecurity, optymalizacji, testowania, crypto, DevOps, agile czy SAP. Program obejmował również warsztaty z kompetencji miękkich oraz możliwość spotkania z pracodawcami w ramach branżowej giełdy pracy, w której wzięły udział takie firmy jak: ABB, Accenture, Atos, Commerzbank, Fujitsu, Globallogic, Inovatica, iTechArt, Knowit, Media4U oraz Rossmann.

Wysoki poziom merytoryczny całości wydarzenia zapewniło 30 prelegentów z przedsiębiorstw skupionych w ICT Polska Centralna Klaster. W ramach ścieżki JUNIOR przygotowanej dla uczniów szkół średnich, odbyły się prezentacje Koła Informatycznego Niepokoju – Sekcji Twórców Gier oraz Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Skaner, a także spotkania ze studentami z PŁ, którzy opowiadali o tym jak studiuje się na Politechnice Łódzkiej.

Inauguracja wydarzenia miała miejsce na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ, gdzie po uroczystym otwarciu, w którym wzięli udział m. in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Piotr Adamczyk oraz Wiceprezydent m. Łodzi –  Małgorzata Moskwa-Wodnicka odbył się wykład otwierający zatytułowany „Jak być bezpiecznym w Internecie?”, który wygłosił Mateusz Ossowski z „Niebezpiecznik.pl”.

Drugiego dnia wydarzenie przeniosło się na Uniwersytet Łódzki, gdzie na Wydziałach Matematyki i Informatyki oraz Fizyki i Informatyki Stosowanej odbył się szereg interesujących wykładów i prelekcji. Trzeciego dnia zaś miały miejsce wizyty studyjne w łódzkich biurach przedsiębiorstw sektora IT, podczas których można było zapoznać się z warunkami pracy i dowiedzieć się nieco więcej na temat projektów realizowanych w firmach: Atos, Commerzbank, Incubly, iTechArt, Makolab, Rossmann oraz Transition Technologies PSC.

Partnerami Łódzkich Dni Informatyki 2022 byli Miasto Łódź, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Bank Gospodarstwa Krajowego i Niebezpiecznik.pl

Skip to content