Uczestnicy Łódzkiego Klastra ICT

Politechnika Łódzka jest publiczną uczelnią techniczną o uznanej pozycji krajowej i międzynarodowej, kształcącą wysokiej klasy specjalistów na potrzeby rynku pracy. Uczelnia jest miejscem spotkań świata nauki i gospodarki, gdzie tworzone są innowacyjne rozwiązania szeroko stosowane w przemyśle. Politechnika Łódzka, nagrodzona tytułami Krajowego Lidera Innowacji i Lidera Nowoczesnych Technologii, jest w czołówce polskich uczelni pod względem liczby zgłoszeń i uzyskanych patentów. Zajmuje 4 miejsce wśród uczelni technicznych w Polsce, wg rankingu Perspektyw. Dwukrotnie została wyróżniona Diamentem miesięcznika FORBES, za największy roczny wzrost wartości. Kształci niemal 20 000 studentów na 42 kierunkach studiów, w tym ponad 2 600 na kierunku informatyka, który prowadzony jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Uniwersytet Łódzki jest uczelnią publiczną, która została powołana do życia 24 maja 1945 roku. Obecnie jest jedną z największych polskich uczelni. Studiuje tu ponad 35000 młodych ludzi. Na Uniwersytecie Łódzkim pracuje niemal 4000 osób, w tym ponad 2000 nauczycieli akademickich. Tworzymy programy studiów, które są odpowiedzią na potrzeby europejskiego rynku pracy. Każdego roku monitorujemy zachodzące przemiany i staramy się, aby proponowane przez nas formy i treści kształcenia były oparte na współczesnych nurtach i reprezentowały wysoki europejski poziom. Uczymy na studiach doktoranckich i studiach podyplomowych oraz kształcimy na kierunkach prowadzonych w całości w językach obcych. Dzięki współpracy z uczelniami zagranicznymi na Uniwersytecie Łódzkim można studiować na kierunkach menedżerskich lub prawniczych, których ukończenie gwarantuje otrzymanie dyplomów 2 uczelni – Uniwersytetu Łódzkiego oraz uczelni zagranicznej. Europejskie programy badawcze są aktywnie realizowane przez naszych pracowników. Uniwersytet Łódzki w ostatnich latach zrealizował ponad 50 projektów badawczych w ramach 5., 6. i 7. Programu Ramowego, w których to wystąpił w roli partnera lub koordynatora. Obecnie na uniwersytecie realizowanych jest ponad 200 projektów badawczych finansowanych przez NCN, NCBiR oraz MNiSW. Uczelnia jest zaangażowana również w ponad 40 projektów edukacyjnych między innymi z programu Lifelong Learning, Erasmus Mundus, Alfa, Erasmus for Young Entrepreneurs, Health i Culture.

Społeczna Akademia Nauk jest największą niepubliczną uczelnią w Polsce. Oferuje różnorodne studia pierwszego i drugiego stopnia na 25 kierunkach, proponuje studia podyplomowe, studia doktoranckie, studia przez Internet oraz studia po angielsku. Celem Uczelni jest wyposażenie studentów i absolwentów w solidną wiedzę oraz rzetelne umiejętności praktyczne niezbędne na rynku pracy. Dlatego w porozumieniu z pracodawcami i w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy oraz kandydatów na studia, stale rozwija swoją ofertę edukacyjną oraz udoskonala jakość kształcenia. Sukcesywnie zdobywa także prestiżowe uprawnienia akademickie. Uzupełnienie oferty stanowią liczne kursy i warsztaty oraz szeroka oferta praktyk studenckich realizowanych przez Studenckie Biuro Karier. Atutem Społecznej Akademii Nauk jest ścisła współpraca z Clark University (USA), dzięki której studenci mogą – równolegle do studiów polskich – uzyskać amerykański dyplom Master, a nawet wyjechać na studia lub na praktyki zagranicę. Akademia zatrudnia ponad 500 nauczycieli akademickich. Wśród nich znajdują się profesorowie tytularni o ugruntowanej pozycji w środowisku naukowym. Profesjonalna kadra naukowo-dydaktyczna wywodzi się ze znanych uczelni, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Z Uczelnią współpracuje także wielu praktyków, którzy realizują warsztaty i laboratoria, tym samym przygotowując studentów do konkretnych zobowiązań i praktycznych zadań w przyszłej pracy zawodowej.

ABB jest globalnym liderem kształtującym przyszłość w dziedzinie cyfryzacji przemysłu. Każdego dnia pracownicy ABB na całym świecie pracują nad rozwiązaniem największych problemów współczesnych czasów, takich jak dostarczanie ekologicznej energii, zwiększanie wydajności i wprowadzanie strategii zrównoważonego rozwoju z jednoczesną troską o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata, a jej doświadczenie bazuje na ponad 125 latach działalności.

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy & Consulting, Interactive, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 509 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6600 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl.

Asseco Data Systems S.A. (ADS) powstała na bazie kompetencji 6 firm, liderów rynkowych w swoich branżach. ADS tworzy i integruje systemy własne i na zamówienie Klienta, przetwarza dane, dostarcza i integruje infrastrukturę IT. Dostarcza systemy miejskie. Jest liderem rynku systemów klasy CFM, usług bezpieczeństwa danych, a także usług szkoleń IT i wsparcia HR. Ma silną pozycję na rynku korespondencji masowej. Łódzkie biuro ADS (dawniej CK ZETO, rok zał. 1965) będzie skupiać się na zarządzaniu usługami trzech głównych typów: korespondencji masowej, przetwarzania danych oraz usług programistycznych. ADS w Łodzi zatrudnia blisko 100 specjalistów, natomiast w całej Spółce ok. 900 osób.

Bionanopark Łódź jest miejscem, w którym biznes spotyka się z nauką. Dzięki swojej ofercie badawczej, inkubacyjnej i inwestycyjnej umożliwia przepływ wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami. W centrum BioNanoPark wykonywane są kompleksowe badania laboratoryjne dla przemysłu na każdym etapie wdrażania produktów lub technologii. Ośrodek zajmuje się prowadzeniem badań dla licznych gałęzi gospodarki, m.in. przemysłu chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego, paliwowego, obronnego.

CERI International Sp. z o.o. jest centrum outsourcingowym specjalizującym się w kompleksowej obsłudze wrażliwych procesów dla banków oraz instytucji finansowych. W CERI dynamicznie rozwija się również Centrum Kompetencji Inżynierii Oprogramowania, które zajmuje się projektowaniem i utrzymaniem oprogramowania. Uzyskane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001 są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Firma jest członkiem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz PolskoNiemieckiej Izby Gospodarczej (AHK).

Comarch jest globalnym producentem oraz integratorem innowacyjnych rozwiązań i systemów informatycznych. Działając na rynku od ponad 28 lat, zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Pomaga klientom w osiąganiu większej rentowności i w czerpaniu zysków z nowoczesnych produktów i rozwiązań.

W 2020 roku uzyskał tytuł „Czempiona Narodowego 2020” w rankingu Polityki Insight, został laureatem rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” stworzonego przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz uzyskał wynik ze sprzedaży o wartości 1,54 mld złotych. Comarch ma na swoim koncie kilkadziesiąt tysięcy zakończonych sukcesem projektów, na 6 kontynentach w ponad 100 krajach, a dzięki pracy ponad 6500 wysokiej klasy inżynierów IT oraz referencjom z całego świata zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Łódzki oddział Comarch mieści się w murach zabytkowej fabryki oraz tworzy go zespół specjalistów branży IT, często absolwentów Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, którzy jeszcze na studiach rozpoczęli swoją karierę jako stażyści IT. Realizujemy projekty dla różnych branż, dzięki czemu każdy ma możliwość znalezienia swojej wymarzonej ścieżki kariery.

Commerzbank jest wiodacym bankiem komercyjnym z oddziałami i biurami w ponad 50 krajach. Został założony w 1870 roku i obecnie zatrudnia niemal 50 tys. osób.
W Cetrum Technologii Cyfrowych Commerzbanku w Polsce rozwijamy i wdrażamy projekty w dwóch kluczowych obszarach:
• tworzenie i zarządzanie aplikacjami pozwalającymi na pełną cyfryzację procesów biznesowych,
• prace analityczne i programistyczne w dziedzinie zaawansowanych metod zarządzania ryzykiem i kapitałem.
Nasze zespoły skupiają specjalistów IT, quantów, analityków danych. Łączymy wiedzę z zakresu zarządzania ryzykiem i biznesu z technicznym know-how, by wspólnie opracowywać najlepsze rozwiązania cyfrowe. Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia informatyczne i zwinne metody pracy, by usprawniać istniejące systemy i tworzyć nowe aplikacje.
Jednym z zadań oddziału jest także rozwijanie i zarządzanie aplikacjami ratingowymi, raportowanie ryzyka oraz walidacja modeli ryzyka kredytowego, rynkowego, płynności dla całej grupy kapitałowej Commerzbanku.

Corning (www.corning.com) jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od ponad 165 lat tworzy rozwiązania, które zmieniają codzienne życie. Corning stosuje swoją niezrównaną wiedzę w zakresie nauki o szkle, ceramice i fizyce optycznej, a także dzięki głębokim możliwościom produkcyjnym i inżynieryjnym opracowuje produkty definiujących kategorie, które przekształcają branże i usprawniają ludzkie życie. Corning odnosi sukces dzięki stałym inwestycjom w RD&E, unikalnemu połączeniu innowacji materiałowych i procesowych oraz głębokich, opartych na zaufaniu relacjach z klientami, którzy są światowymi liderami w swoich branżach. Możliwości Corning są wszechstronne i synergiczne, co pozwala firmie ewoluować, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku, a jednocześnie pomaga naszym klientom zdobywać nowe możliwości w dynamicznych branżach. Obecnie rynki Corning obejmują łączność optyczną, mobilną elektronikę użytkową, technologię wyświetlania, motoryzację i naczynia laboratoryjne. Wiodące w branży produkty Corning obejmują odporne na uszkodzenia szklane pokrywy do urządzeń mobilnych; precyzyjne szkło do zaawansowanych wyświetlaczy; światłowód; technologie bezprzewodowe i rozwiązania łączności dla najnowocześniejszych sieci komunikacyjnych; zaufane produkty przyspieszające odkrywanie i dostarczanie leków i technologie czystego powietrza dla samochodów osobowych i ciężarowych.

cowalk1500

Jeśli szukasz kreatywnej przestrzeni do pracy, nauki i rozwoju w samym sercu miasta, to trafiłeś pod właściwy adres. Poczuj inspirujący klimat murów dawnej fabryki bawełny i dołącz do społeczności, która pomoże Ci rozwijać nietuzinkowe pomysły na biznes! W naszej przestrzeni mobilne są nie tylko technologie, a zwinne – nie tylko metodyki. Wychodzimy z założenia, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego maraton programowania i długie godziny spędzone przed komputerem lepiej zamienić na sprint na sportowej bieżni! Tylko tutaj poodbijasz pomysły z ciekawymi ludźmi na stole ping-pongowym, budżety porozciągasz na drabinkach, a wszelkie stresy z nawiązką odreagujesz na worku bokserskim. So let’s walk together!

Tworzymy rozwiązania w chmurze, IOT i systemach wbudowanych dla wielu branż, w tym motoryzacyjnej, obronnej, handlu elektronicznego, finansów, nauk przyrodniczych, bezpieczeństwa i transportu, zarówno dla dużych międzynarodowych firm, jak i innowacyjnych start-upów. Siłą firmy Digica jest połączenie specjalistycznej wiedzy w zakresie sztucznej inteligencji ze światowej klasy rozwojem oprogramowania. Na przykład połączenie sztucznej inteligencji z Internetem Rzeczy umożliwia tworzenie aplikacji “AI at the edge”, które pozwalają na szybsze, bardziej niezawodne i bezpieczniejsze podejmowanie decyzji o znaczeniu krytycznym i wrażliwych na czas.

Pęd do przenoszenia sztucznej inteligencji na obrzeża sieci jest napędzany przez szybki wzrost liczby inteligentnych urządzeń na obrzeżach sieci – smartfonów, inteligentnych zegarków i czujników umieszczonych w maszynach i infrastrukturze.

Ericsson, jeden z największych na świecie dostawców produktów teleinformatycznych dla operatorów sieci komórkowych, oferuje efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie. Obecnie, niemal 40% światowego ruchu mobilnego obsługiwanego jest przez sieci Ericsson. Rozwiązania Ericsson zmieniają świat już od ponad 140 lat. Firma posiada aż 45 tysięcy patentów. W łódzkim biurze Ericsson pracuje ok. 1000 osób.

Nie jesteśmy zwykłą firmą informatyczną. Jesteśmy międzynarodowym liderem transformacji cyfrowej! Obsługa informatyczna Igrzysk Olimpijskich? Tak, to właśnie jeden z naszych projektów!
Oferujemy usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo IT.Każdego dnia wprowadzamy innowacyjne rozwiązania do świata IT. Realizujemy ponad 50 kontraktów dla klientów z niemal 40 krajów, a to wszystko z Polski, gdzie działamy od 2000 roku. Możesz nas znaleźć w Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Opolu i Krakowie.
W łódzkim oddziale, Atos Poland Global Services zatrudnia ponad 120 specjalistów. Nasze nietuzinkowe biuro znajduje się w pięknie odrestaurowanych wnętrzach dawnej fabryki wyrobów wełnianych, gdzie przestrzeń open space dekorują nowoczesne, niebanalne graffiti. Nasi pracownicy w 95% zaangażowani są w międzynarodowe projekty, które realizujemy dla innych oddziałów Atos, głównie w Europie Zachodniej. Są to zazwyczaj duże, wielozadaniowe projekty, wykorzystujące najnowsze technologie i realizowane dla dużych, prestiżowych klientów takich jak Parlament Unii Europejskiej, BMW, Wordline.
Zatrudniamy Architektów IT, Programistów, DevOpsów, Testerów, Inżynierów, Konsultantów oraz Specjalistów, którzy pracują w dziale Utrzymania, Developmentu, Testów, SAP, Digital, PM/PMO, Consultingu. Obecnie realizujemy kilkadziesiąt projektów w środowisku międzynarodowym, wykorzystujących różnorodne technologie, języki programowania oraz nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Jesteśmy młodą polską firmą, która tworzy dedykowane rozwiązania software’owe dla największych firm w Polsce i za granicą. Od momentu założenia stale rozwijamy się i udoskonalamy, by móc zaoferować jak najlepszą jakość usług naszym klientom. Wierzymy w kapitał ludzki – nasz zespół składa się z kilkudziesięciu specjalistów z zakresu analizy, programowania, testowania i sprzedaży. Nie boimy się wyzwań, podejmując się realizacji pionierskich przedsięwzięć, ale także udoskonalamy te, które już istnieją. Wspieramy klientów na każdym etapie projektu – od momentu powstania idei, przez jej realizację aż do zakończenia i wdrożenia, zapewniając jej dalszy rozwój. Pracując nad projektem doskonalimy go z każdej możliwej strony – słuchamy, wspólnie dokonujemy szczegółowej analizy pomysłów, doradzamy najlepsze rozwiązania. Stawiamy naszych klientów i ich wizje na pierwszym miejscu. Poświęcamy całą naszą energię na zapewnienie najwyższej jakości usług.

Fujitsu jest głównym japońskim dostawcą najnowszych technologii i sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji (ICT). Dostarczamy technologie i produkty dla klientów w ponad 100 krajach oraz serwis IT w ponad 20 językach.
Fujitsu Polska zlokalizowane jest w Warszawie, Łodzi oraz Katowicach. W Warszawie zajmujemy się usługami wsparcia klientów i sprzedaży. Global Delivery Center Polska w Łodzi i Katowicach zatrudnia specjalistów w ośmiu HUBów: Service Management, Integration and Service Desk, Digital R&D and Business Innovation, Intelligent Enterprise and ERP, Application Services, Workplace Services, Hybrid Infrastructure, Network and SOC Services, Business Process Outsourcing oraz Program & Project Management.
W Fujitsu wierzymy, że technologia może pomóc ludziom w osiągnięciu szczęścia i dobrego samopoczucia. Uważamy, że podejście, według którego człowiek jest traktowany priorytetowo i jest w centrum naszych działań, jest jedynym sposobem na osiągnięcie cyfryzacji i sięgnięcie po pełnię możliwości, jakie niesie technologia.

Fundacja Politechniki Łódzkiej powstała 7 lipca 2011 r. z myślą o środowisku akademickim Politechniki Łódzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem studentów. Prowadzone działania mają wspierać pozyskiwanie środków wspomagających kształcenie studentów, ich działalności naukowo – badawczej oraz rozwoju, a także integracji środowiska akademickiego. Dzięki wsparciu Fundacji udało się zorganizować wiele konferencji naukowych, konkursów dzięki którym najzdolniejsi studenci uzyskali wsparcie na dalszy rozwój naukowy. Od 2013 r. Fundacja Politechniki Łódzkiej zaczęła prowadzić działalność leczniczą – Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej FPŁ.

GlobalLogic (www.globallogic.com/pl) jest liderem w branży usług inżynierii cyfrowej. Pomagamy markom na całym świecie w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych produktów, platform i cyfrowych doświadczeń na miarę współczesnego świata. Dzięki połączeniu projektowania doświadczeń, kompleksowej inżynierii i wiedzy o danych umożliwiamy naszym klientom wyobrażenie sobie możliwości i przyspieszamy ich transformację w cyfrowe firmy jutra. GlobalLogic z siedzibą w Dolinie Krzemowej prowadzi studia projektowe i centra inżynieryjne na całym świecie, oferując swoje doświadczenie klientom z branży motoryzacji, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii. GlobalLogic jest spółką należącą do grupy Hitachi, działającą pod firmą Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), i jako firma zajmująca się innowacjami społecznymi angażuje się w budowanie zrównoważonego społeczeństwa o wyższej jakości życia poprzez wprowadzanie innowacji za pomocą danych i technologii.

HARMAN to międzynarodowy producent oprogramowania, elektroniki użytkowej, rozwiązań audio dla konsumentów oraz przedsiębiorstw z branż: motoryzacyjnej, mobilnej, telekomunikacyjnej, muzycznej oraz medycznej.
Jest właścicielem takich marek jak: JBL, AKG oraz Harman Kardon. HARMAN jest doceniany przez audiofilów oraz branżę muzyczną, w której wykorzystany jest profesjonalny sprzęt jednej z marek HARMAN.
Ponadto, około 25 milionów samochodów wyposażonych jest w systemy audio oraz infotainment HARMAN. Oprogramowanie wytwarzane przez HARMAN łączy miliardy urządzeń, zintegrowanych, bezpiecznych i spersonalizowanych na wszystkich platformach.
HARMAN w Łodzi zatrudnia ponad 400 inżynierów, którzy tworzą dedykowane rozwiązania informatyczne dla najbardziej rozpoznawanych marek motoryzacyjnych na świecie. Każdego roku zatrudniamy ponad osiemdziesięciu pracowników. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy są pasjonatami nowych technologii oraz są otwarci na nowe wyzwania.

Hexagon to wiodący światowy dostawca technologii, platform i oprogramowania do celów projektowych, pomiarowych i wizualizacyjnych. Oferowane przez Hexagon rozwiązania wykorzystują m.in. satelity, naziemne systemy pomiarowe, czujniki samolotowe, drony, projektowanie trójwymiarowe, czy wizualizacje 3D, a znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu takich jak lotnictwo i obronność, geodezja, górnictwo, przemysł stoczniowy czy energetyczny. Hexagon zatrudnia 15 000 pracowników w 46 krajach. Hexagon to grupa notowana na giełdach NASDAQ oraz OMX. W Polsce swoje biura mają dywizje: Hexagon Safety & Infrastructure, Hexagon Geospatial, Hexagon Technology Centre.

Hitachi Energy jest wiodącym na świecie pionierem technologii, które pozwalają na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko, będąc partnerem z wyboru przy budowie silniejszej, inteligentniejszej i przyjaźniejszej środowisku sieci.
Hitachi Energy oferuje produkty, systemy, serwis oraz oprogramowanie dla całego łańcucha dostaw energii elektrycznej, które zostały zaprojektowane do zaspokojenia potrzeb stale rosnącego popytu na energię elektryczną minimalizując jednocześnie wpływ na środowisko. Rozwiązania te wspierają przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe i transportowe oraz klientów infrastrukturalnych w planowaniu, budowaniu, zarządzaniu oraz utrzymywaniu ich infrastruktury elektroenergetycznej. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne, niezawodne oraz efektywne przesyłanie i dystrybucję dużych ilości energii elektrycznej pochodzącej z konwencjonalnych oraz odnawialnych źródeł energii.

Misją IDEMIA Poland R&D jest proponowanie rozwiązań dla świata telekomunikacji, płatności oraz świata Internetu Rzeczy: nieprzerwanych połączeń pomiędzy rzeczami, maszynami i ludźmi. Wspieramy internetową mobilność poprzez projektowanie bezpiecznych platform, z których końcowi użytkownicy mogą bezpiecznie i bezstresowo korzystać zawsze gdy łączą się do serwisów, autoryzują transakcje bądź płacą mobilnie. Z naszych platform korzystają międzynarodowi klienci, tacy jak banki, instytucje finansowe, operatorzy komórkowi, urzędy i państwa, a także producenci urządzeń M2M.
Naszym celem jest tworzenie własnych produktów w oparciu o najnowsze technologie. Kluczem do sukcesu są zespoły: autonomiczne, interdyscypilnarne, skupiające w sobie wszystkie potrzebne umiejętności. W Łodzi zatrudniamy już ponad 200 osób, a IDEMIA globalnie to zespół 14 000 pracowników, działający dla klientów w 180 krajach.

Mamy duże doświadczenie w budowaniu software house’ów i centrów badawczo-rozwojowych od podstaw. Firmy, które prowadziliśmy, stoją za dziesiątkami sukcesów dla klientów dowolnej wielkości i lokalizacji: od małych startupów w regionie APAC po Big Tech z Doliny Krzemowej.
Dziś wykorzystujemy nasz unikalny zestaw narzędzi obejmujący wyjątkowe umiejętności zarządzania, doskonałość techniczną, wiedzę i możliwości prawne oraz finansowe, aby błyskawicznie i z sukcesem tworzyć zespoły operacyjne.
Naszym celem jest budowanie wyłącznie super wykwalifikowanych zespołów technologicznych, zawsze gotowych do nauki i podejmowania wyzwań. Mamy doświadczenie w skalowaniu agile, koordynowaniu pracy wielu rozproszonych i międzynarodowych zespołów. Nauczyło nas to, że tylko pragmatyczne podejście, w którym zespoły przyjmują metodyki agile najlepiej pasujące do danej sytuacji, pozwala im być produktywnymi, zachować elastyczność i stale się doskonalić.

Inovatica to łódzki software house specjalizujący się w offshoringu usług programistycznych – od projektowania poprzez kodowanie, aż do utrzymania wypracowanych rozwiązań. Mamy ponad 10 lat doświadczenia we współpracy z międzynarodowymi klientami z różnych stref czasowych oraz kultur. Zajmujemy się zarówno tworzeniem aplikacji webowych, mobilnych, jak i Internetem rzeczy oraz usługami lokalizacji i autonomicznymi pojazdami transportu wewnętrznego. Dostosowujemy się do potrzeb każdego klienta indywidualnie, nieważne czy oznacza to pracę z już istniejącymi produktami, czy budowanie aplikacji od samego początku obejmujące pełny cykl tworzenia oprogramowania. Wartościami, którymi kieruje się nasz ponad 30 osobowy zespół podczas pracy są: jakość, przejrzystość oraz elastyczność. Jednocześnie zawsze bierzemy pod uwagę najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu mamy na swoim koncie ponad 100 zrealizowanych projektów i 60 zadowolonych klientów wśród których można znaleźć zarówno startupy, jak i międzynarodowe firmy takie jak Google.

W Knowit nasze firmowe wartości w codziennej pracy tłumaczymy na grę zespołową i współdziałanie przy realizacji śmiałych projektów technologicznych, które zmieniają świat na lepsze. Po latach spędzonych pod banderą Cybercom, nadeszła pora, by w dalszą podróż wyruszyć w nowym towarzystwie.

W 2021, jako Knowit Connecivity, dołączyliśmy do firmy Knowit, tworząc tym samym na skandynawskim rynku prawdziwy powerhouse w obszarze cyfrowych rozwiązań przyszłości. Nasze połączone siły to 3800 osób skupionych wokół wizji wykorzystywania technologii i innowacji w tworzeniu zrównoważonych i humanitarnych społeczeństw. Nasze softwarehouse’owe moce pozwalają nam jeszcze lepiej wspierać naszych klientów w zrównoważonej transformacji cyfrowej.

Zabieramy ze sobą najlepsze tradycje: zakodowaną w DNA dbałość o zrównoważony rozwój i chęć cyfryzowania biznesów tak, by ich produkty i usługi każdego dnia pomagały użytkownikom prowadzić zrównoważony styl życia. Knowit to międzynarodowe środowisko pracy i wysoka, skandynawska kultura organizacyjna zbudowana na poszanowaniu środowiska, ludzi i różnorodności. Przyjazne i stymulujące do rozwoju miejsce pracy, w którym zobaczysz technologię z nowej, zrównoważonej perspektywy.

ŁARR powstała 29 listopada 1991 r. jako jednostka wspierająca rozwój sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez opracowywanie i realizowanie programów finansowanych z funduszy unijnych. Od 2001 r. ŁARR pełni funkcję Regionalnej Instytucji Finansującej (RI F), odpowiedzialnej za obsługę i wdrażanie programów przeznaczonych na finansowanie inwestycji w nowe technologie, specjalistyczne usługi doradcze, podnoszenie kwalifikacji pracowników i rozwój eksportu. Spółka pełni funkcję RIF wdrażając wybrane działania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działania 4.2, 4.4, 6.1, 8.1, 8.2).

Łódzka Kolej Aglomeracyjna to przewoźnik kolejowy realizujący przewozy na zlecenie samorządu województwa łódzkiego. Spółka rozpoczęła działalność w czerwcu 2014r. Pociągi obsługują połączenia w województwie łódzkim, a w weekendy również do Warszawy. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny, komfortowy tabor, wielokanałowy system sprzedaży i atrakcyjną ofertę biletową. Oferuje także wiele udogodnień dla pasażerów takich jak bezpłatne wifi i przewóz rowerów, biletomaty w pociągach, gniazdka elektryczne itp. ŁKA jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. Celem powstania Spółki było zapewnienie mieszkańcom województwa łódzkiego możliwości codziennego przemieszczania się. ŁKA współpracuje z samorządami i największymi pracodawcami w regionie. Promuje atrakcje turystyczne województwa łódzkiego oferując specjalne oferty biletowe, organizując wycieczki czy przejazdy specjalne. Z pociągów ŁKA skorzystało już ponad 10 milionów pasażerów. Spółka dynamicznie się rozwija i przygotowuje do obsługi nowych połączeń na terenie województwa.

Świetna lokalizacja, ulgi podatkowe nawet do 55%, bogate tradycje przemysłowe oraz pełne wsparcie we wdrażaniu procesu inwestycyjnego sprawiają, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest idealnym miejscem dla inwestorów chcących rozwijać swoją działalność. ŁSSE dysponuje bogatą ofertą inwestycyjną zawierającą powierzchnie biurowe, idealne dla działalności BPO i IT, oraz tereny pod budowę zakładów produkcyjnych. W usytuowanych w centralnej Polsce 44 podstrefach (1339 ha) dostępne są liczne działki inwestycyjne. Najlepszą rekomendacją ŁSSE są jej osiągnięcia. Przez 19 lat działalności wydano 286 zezwoleń, inwestorzy stworzyli ponad 33 tysiące miejsc pracy, a wartość inwestycji przekroczyła 13 mld zł.

MakoLab to „digital project house” – zespół ekspertów od technologii, realizujących projekty z obszaru transformacji cyfrowej na rzecz globalnych koncernów i branżowych liderów. Jej rozwiązania wspierają klientów w ponad 80 krajach na całym świecie w szczególności z branż automotive, finansów, real estate i consumer goods. Koncentruje się na budowaniu trwałych i efektywnych połączeń pomiędzy markami a użytkownikami, wykorzystując narzędzia cyfrowe do rozwiązywania bieżących zadań i problemów. Zgodnie z przewodnim hasłem „User-Inspired Solutions” łączy kompetencje inżynierskie z kreatywnością, aby tworzyć intuicyjne i przyjazne w codziennym użytkowaniu narzędzia informatyczne. MakoLab ma siedzibę w Łodzi i biura w Warszawie, Londynie, Paryżu i Tampie (USA, Floryda). Do klientów firmy należą m.in.: Renault-Nissan Alliance, RCI Banque, Toyota Motor Europe, Toyota Financial Services, mBank, Gjensidige, Maspex i wielu innych.

Media4U dostarcza dedykowane oprogramowanie w obszarze e-commerce. W oparciu o własne rozwiązania, zajmujemy się tworzeniem profesjonalnych sklepów internetowych oraz opieką powdrożeniową. W naszej ofercie można znaleźć także usługi uzupełniające: audyty, hosting, prace graficzne, reklamy online i całą gamę inspirujących dodatków marketingowych. Z naszych rozwiązań korzystają zarówno lokalni przedsiębiorcy jak i europejskie korporacje. Oprogramowanie ma zastosowanie zarówno dla podmiotów b2b jak i b2c. Ogromną zaletą naszego oprogramowania jest jego wydajność i skalowalność. W związku z bardzo silnym trendem rozwoju branży e-commerce w Polsce i na świecie potencjał branży, w której działamy dynamicznie rośnie. Z przyjemnością zapraszamy do Łodzi naszych partnerów z Polski i zagranicy. Za każdym razem umiejętności i doświadczenie pracujących tutaj programistów i pozostałych zespołów spotykają się z dużym uznaniem. Jako firma nierozerwalnie związana z Łodzią od blisko 20 lat, współtworzymy jej wizerunek jako miasta posiadającego eksperckie kadry i bogaty know-how.

Pixel Technology sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 30 lat. Pierwotnie firma koncentrowała się na dostarczaniu systemów informatycznych dla administracji publicznej tworząc np. system wyborczy dla PKW; obecnie oferuje rozwiązania dla branży medycznej.
Obok oprogramowania dla radiologii dostarczamy również technologie związane z medycyną przyszłości takie jak np. sztuczna inteligencja, bigdata, ioT; a w ostatnim czasie rozwijamy nasze systemy w oparciu o technologie chmurowe oraz tworzymy automatykę lekową.
Prowadzimy działalność B+R, ściśle kooperując na tym polu z lekarzami, uczelniami i placówkami medycznymi. Z naszych rozwiązań korzysta ponad 200 placówek medycznych.

Rossmann jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Codziennie zakupy w naszych drogeriach robi ponad 700 tys. Polaków. Pierwszy sklep z naszym logo powstał w 1993 r. w Łodzi. 22 lata później świętowaliśmy otwarcie 1000-nej drogerii w warszawskich Złotych Trasach. Dziś nasza firma to ponad 1260 sklepów i 18,7 tys. pracowników. Kierujemy się zasadą: jak największy wybór artykułów w rozsądnych cenach. Oferujemy naszym Klientom 21,5 tys. produktów polskich i zagranicznych (w sumie 800 marek). Rossmann firmuje także 35 marek własnych. By zakupy były jeszcze prostsze, od lutego 2015 r. uruchomiliśmy sklep internetowy. Logując się na stronie www.rossmann.pl można zamawiać ulubione produkty o dowolnej porze, bez potrzeby ruszania się z domu. Stworzyliśmy również aplikację Rossmann PL, która umożliwia wstąpienie do Klubu Rossmann. Tam na klientów czekają rabaty, a także oferty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

W Technikum Administracyjno-Usługowym w Łodzi doskonale zdajemy sobie sprawę, że do podjęcia pracy w zawodzie, niezbędne są spotkania z praktykami, którzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w zawodach logistyka i programisty. Uczniowie odbywając praktyki zawodowe w firmach programistycznych i logistycznych z Łodzi i okolic mają nad sobą patronat firm, które są jednym z liderów branży. Głównym celem Technikum Administracyjno-Usługowego jest dostarczenie uczniom takiej wiedzy, aby była ona dla nich przepustką do pracy w tym trudnym i wymagającym zawodzie.

Transfer Multisort Elektronik to międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego i automatyki przemysłowej. Do naszych klientów z ponad 150 krajów na świecie, z naszego Centrum Logistycznego wysyłamy ponad 5000 paczek dziennie. Zatrudniamy prawie 1000 pracowników – w centrali w Polsce oraz 10 spółkach zależnych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Chinach. Sukcesywnie się rozwijamy, wkrótce otworzymy #WięcejNiżMagazyn, jedno z najnowocześniejszych centr logistyczno-magazynowych na świecie oraz spółkę zależną w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy polską firmą rodzinną obecną na rynku od 30 lat. Nasza główna siedziba znajduje się w Łodzi – sercu centralnej Polski, a nasz biurowiec, którego elewację zdobi 13 tysięcy punktów świetlnych LED, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów architektonicznych tego miasta. W jego bezpośrednim sąsiedztwie mieści się główna siedziba TME, czyli zmodernizowane centrum wysyłkowo-magazynowe o powierzchni 18.800 m2. Już trzykrotnie zostaliśmy laureatami konkursu TOP 5 Pracodawców Miasta Łodzi, a poprzez angażowanie się w lokalne projekty, staramy się wspierać nie tylko rozwój naszych pracowników, ale także młodych, utalentowanych Łodzian – nawiązaliśmy współpracę m.in. z Dorotą Banaszczyk, pierwszą polską mistrzynią świata w karate olimpijskim, a także Klubem Sportowym „Olimp”, w którym Dorota przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ponadto, od 2019 roku jesteśmy partnerem tytularnym jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Łodzi – Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka.

TOYA to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów sieci kablowych, jako jedyny z nich oparty wyłącznie na polskim kapitale. Świadczy usługi dostępu do bogatej oferty telewizyjnej, szerokopasmowego Internetu oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostarczając je do blisko 200 000 mieszkań, w dziewięciu miastach (Łódź i okolice, Kraków, Kutno, Mysłowice, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Pisz, Przemyśl, Zgierz. W swojej ofercie TOYA posiada także innowacyjne autorskie rozwiązania: Telewizję 3G (Trzeciej generacji) oraz 4K MAXX (UHD), która łączy telewizję tradycyjną z dostępem do treści internetowych i wielu użytecznych aplikacji oraz usługę TOYA GO, zapewniającą dostęp do telewizji na żywo i innych serwisów za pomocą m.in. urządzeń mobilnych. TOYA jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak: Godło „TERAZ POLSKA” (dwukrotnie 2009 i 2016), „FIRMA ROKU 2011”, „LIDER NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII 2014”, „ZŁOTA PIKE”, „KRYSZTAŁOWA ANTENA ŚWIATA MEDIÓW I TELEKOMUNIKACJI”.

Transition Technologies PSC rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku otwierając pierwsze biuro w Łodzi. Prężnie działamy na rynku dostarczając rozwiązania IT dla wielu znanych i renomowanych klientów w ponad trzydziestu krajach. Nasi pracownicy to zespół doskonałych specjalistów liczący ponad 900 osób z 24 państw. Dzięki sile cyfrowej transformacji zmieniamy świat na lepsze. Wdrażając nowoczesne rozwiązania dla przemysłu i biznesu dajemy pierwszeństwo temu, co najważniejsze – kreatywności, rozwojowi kompetencji i kształtowaniu wartości zespołów. W 2022 roku za rozwiązanie Skillworx zdobyliśmy nagrodę “The Best of Industry 4.0” od Grupy PTWP i WNP.PL, a także nagrodę “HR Deam Team Award” od pracuj.pl za inicjatywę Women in Power. W bieżącym roku firma XRAY przyznała nam nagrodę “Most Certified Consultants”. 

Vention to globalny lider inzynierii oprogramowania, projektowanego dla szybko skalujacych sie biznesów z niemal kazdego sektora – m.in. fintech, healthtech, e-commerce czy edukacji. Firma ma siedzibe w Nowym Jorku i ponad 20 biur na calym swiecie, dzieki czemu wspiera liderów technologicznych topowymi ekspertami z najbardziej szanowanych centrów IT. W Polsce Vention zatrudnia ponad 800 specjalistów i ma swoje biura w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu oraz Gdańsku.  

Whirlpool Corporation to jeden z największych z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, zatrudnia 92 tys. pracowników i posiada 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie.
Whirlpool jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce. Firma zatrudnia tu obecnie około 6000 osób, oprócz trzech centrów produkcyjnych w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu posiada również biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi (otwarte w 2017 roku) oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu.

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona czterech największych producentów w swojej branży w Europie. Jest także w dziesiątce największych światowych graczy w branży. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada trzy centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie jako pierwszy europejski producent wybuduje montownię naczep drogowych. W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie około 3,2 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1,8 tys. w Wieluniu. Swoim klientom producent zapewnia również wsparcie serwisowe. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 600 punktów zlokalizowanych w 29 krajach Europy. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe.

ZF grupa

ZF jest globalnym koncernem technologicznym, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. Technologia ZF umożliwia pojazdom widzenie, myślenie i działanie („see. think. act”). W czterech obszarach technologicznych, takich jak sterowanie ruchem pojazdów, zintegrowane bezpieczeństwo, zautomatyzowana jazda oraz elektromobilność, Grupa ZF oferuje kompleksowe produkty i oprogramowanie dla producentów pojazdów oraz dostawców usług transportowych.

Centrum Inżynieryjne ZF w Łodzi prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze projektowania, programowania oraz testowania zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy (ADAS) i autonomicznej jazdy (AD). Nasi inżynierowie rozwijają systemy wizyjne i radarowe dedykowane pojazdom osobowym i specjalistycznym, współpracując z wiodącymi producentami samochodów na świecie.
Dołącz do nas!
Dowiedz się więcej na: www.zf.com/pl
Aktualne oferty pracy znajdziesz na: jobs.zf.com

 

Chcesz dołączyć do
Łódzkiego Klastra ICT?