Uczestnicy Klastra
ICT Polska Centralna

Politechnika Łódzka

#badania #B+R #Nauka #IT #współpraca #5G #Telekomunikacja #innowacje #R&D

Politechnika Łódzka jest publiczną uczelnią techniczną o uznanej pozycji krajowej i międzynarodowej, kształcącą wysokiej klasy specjalistów na potrzeby rynku pracy. Uczelnia jest miejscem spotkań świata nauki i gospodarki, gdzie tworzone są innowacyjne rozwiązania szeroko stosowane w przemyśle. Politechnika Łódzka, nagrodzona tytułami Krajowego Lidera Innowacji i Lidera Nowoczesnych Technologii, jest w czołówce polskich uczelni pod względem liczby zgłoszeń i uzyskanych patentów. Zajmuje 4 miejsce wśród uczelni technicznych w Polsce, wg rankingu Perspektyw. Dwukrotnie została wyróżniona Diamentem miesięcznika FORBES, za największy roczny wzrost wartości. Kształci niemal 20 000 studentów na 42 kierunkach studiów, w tym ponad 2 600 na kierunku informatyka, który prowadzony jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Uniwersytet Łódzki

#visitingprofessor #konferencje #współpraca #innowacje #nauka #uwolnijumysł #badania #WUŁ

Uniwersytet Łódzki jest uczelnią publiczną, która została powołana do życia 24 maja 1945 roku. Obecnie jest jedną z największych polskich uczelni. Studiuje tu ponad 35000 młodych ludzi. Na Uniwersytecie Łódzkim pracuje niemal 4000 osób, w tym ponad 2000 nauczycieli akademickich. Tworzymy programy studiów, które są odpowiedzią na potrzeby europejskiego rynku pracy. Każdego roku monitorujemy zachodzące przemiany i staramy się, aby proponowane przez nas formy i treści kształcenia były oparte na współczesnych nurtach i reprezentowały wysoki europejski poziom. Uczymy na studiach doktoranckich i studiach podyplomowych oraz kształcimy na kierunkach prowadzonych w całości w językach obcych. Dzięki współpracy z uczelniami zagranicznymi na Uniwersytecie Łódzkim można studiować na kierunkach menedżerskich lub prawniczych, których ukończenie gwarantuje otrzymanie dyplomów 2 uczelni – Uniwersytetu Łódzkiego oraz uczelni zagranicznej. Europejskie programy badawcze są aktywnie realizowane przez naszych pracowników. Uniwersytet Łódzki w ostatnich latach zrealizował ponad 50 projektów badawczych w ramach 5., 6. i 7. Programu Ramowego, w których to wystąpił w roli partnera lub koordynatora. Obecnie na uniwersytecie realizowanych jest ponad 200 projektów badawczych finansowanych przez NCN, NCBiR oraz MNiSW. Uczelnia jest zaangażowana również w ponad 40 projektów edukacyjnych między innymi z programu Lifelong Learning, Erasmus Mundus, Alfa, Erasmus for Young Entrepreneurs, Health i Culture.

Społeczna Akademia Nauk

#konferencje #innowacje #badania #visitingprofessor #współpraca #clarkuniversity #zdalnenauczanie #nauka

Społeczna Akademia Nauk jest największą niepubliczną uczelnią w Polsce. Oferuje różnorodne studia pierwszego i drugiego stopnia na 25 kierunkach, proponuje studia podyplomowe, studia doktoranckie, studia przez Internet oraz studia po angielsku. Celem Uczelni jest wyposażenie studentów i absolwentów w solidną wiedzę oraz rzetelne umiejętności praktyczne niezbędne na rynku pracy. Dlatego w porozumieniu z pracodawcami i w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy oraz kandydatów na studia, stale rozwija swoją ofertę edukacyjną oraz udoskonala jakość kształcenia. Sukcesywnie zdobywa także prestiżowe uprawnienia akademickie. Uzupełnienie oferty stanowią liczne kursy i warsztaty oraz szeroka oferta praktyk studenckich realizowanych przez Studenckie Biuro Karier. Atutem Społecznej Akademii Nauk jest ścisła współpraca z Clark University (USA), dzięki której studenci mogą – równolegle do studiów polskich – uzyskać amerykański dyplom Master, a nawet wyjechać na studia lub na praktyki zagranicę. Akademia zatrudnia ponad 500 nauczycieli akademickich. Wśród nich znajdują się profesorowie tytularni o ugruntowanej pozycji w środowisku naukowym. Profesjonalna kadra naukowo-dydaktyczna wywodzi się ze znanych uczelni, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Z Uczelnią współpracuje także wielu praktyków, którzy realizują warsztaty i laboratoria, tym samym przygotowując studentów do konkretnych zobowiązań i praktycznych zadań w przyszłej pracy zawodowej.

ABB

#factoryofthefuture #ABBFormulaE #ABBAbility #technology #ABB #Yumi #transformatoryABB #digitalization #ABBPolska

ABB jest globalnym liderem kształtującym przyszłość w dziedzinie cyfryzacji przemysłu. Każdego dnia pracownicy ABB na całym świecie pracują nad rozwiązaniem największych problemów współczesnych czasów, takich jak dostarczanie ekologicznej energii, zwiększanie wydajności i wprowadzanie strategii zrównoważonego rozwoju z jednoczesną troską o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata, a jej doświadczenie bazuje na ponad 125 latach działalności.

Accenture

 #Innovation #Data&Analytics #GettingToEqual #Technologies #NewAppliedNow #TrulyHuman #TechnologyGreaterThanEver

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy & Consulting, Interactive, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 509 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6600 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl.

Asseco Data Systems

#Centrum Danych #Chmura krajowa #Chmura publiczna #Korespondencja masowa #Oprogramowanie dla leasingu #Chmura prywatna #Podpis kwalifikowany #Multicloud #Smart City #Serwery dedykowane

Asseco Data Systems S.A. (ADS) powstała na bazie kompetencji 6 firm, liderów rynkowych w swoich branżach. ADS tworzy i integruje systemy własne i na zamówienie Klienta, przetwarza dane, dostarcza i integruje infrastrukturę IT. Dostarcza systemy miejskie. Jest liderem rynku systemów klasy CFM, usług bezpieczeństwa danych, a także usług szkoleń IT i wsparcia HR. Ma silną pozycję na rynku korespondencji masowej. Łódzkie biuro ADS (dawniej CK ZETO, rok zał. 1965) będzie skupiać się na zarządzaniu usługami trzech głównych typów: korespondencji masowej, przetwarzania danych oraz usług programistycznych. ADS w Łodzi zatrudnia blisko 100 specjalistów, natomiast w całej Spółce ok. 900 osób.

Atos

#digitaltransformation #technology #multitaskprojects #IT #innovations

Nie jesteśmy zwykłą firmą informatyczną. Jesteśmy międzynarodowym liderem transformacji cyfrowej! Obsługa informatyczna Igrzysk Olimpijskich? Tak, to właśnie jeden z naszych projektów!
Oferujemy usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo IT.Każdego dnia wprowadzamy innowacyjne rozwiązania do świata IT. Realizujemy ponad 50 kontraktów dla klientów z niemal 40 krajów, a to wszystko z Polski, gdzie działamy od 2000 roku. Możesz nas znaleźć w Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Opolu i Krakowie.
W łódzkim oddziale, Atos Poland Global Services zatrudnia ponad 120 specjalistów. Nasze nietuzinkowe biuro znajduje się w pięknie odrestaurowanych wnętrzach dawnej fabryki wyrobów wełnianych, gdzie przestrzeń open space dekorują nowoczesne, niebanalne graffiti. Nasi pracownicy w 95% zaangażowani są w międzynarodowe projekty, które realizujemy dla innych oddziałów Atos, głównie w Europie Zachodniej. Są to zazwyczaj duże, wielozadaniowe projekty, wykorzystujące najnowsze technologie i realizowane dla dużych, prestiżowych klientów takich jak Parlament Unii Europejskiej, BMW, Wordline.
Zatrudniamy Architektów IT, Programistów, DevOpsów, Testerów, Inżynierów, Konsultantów oraz Specjalistów, którzy pracują w dziale Utrzymania, Developmentu, Testów, SAP, Digital, PM/PMO, Consultingu. Obecnie realizujemy kilkadziesiąt projektów w środowisku międzynarodowym, wykorzystujących różnorodne technologie, języki programowania oraz nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Bionanopark Łódź

#laboratoria #technology #konferencje #startup #inkubator #terenyinwestycyjne #innovations

Bionanopark Łódź jest miejscem, w którym biznes spotyka się z nauką. Dzięki swojej ofercie badawczej, inkubacyjnej i inwestycyjnej umożliwia przepływ wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami. W centrum BioNanoPark wykonywane są kompleksowe badania laboratoryjne dla przemysłu na każdym etapie wdrażania produktów lub technologii. Ośrodek zajmuje się prowadzeniem badań dla licznych gałęzi gospodarki, m.in. przemysłu chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego, paliwowego, obronnego.

Ceri International

#kyc #finanse #językiobce #testowanie #ludzienabank #automatyzacja #bankowość

CERI International Sp. z o.o. jest centrum outsourcingowym specjalizującym się w kompleksowej obsłudze wrażliwych procesów dla banków oraz instytucji finansowych. W CERI dynamicznie rozwija się również Centrum Kompetencji Inżynierii Oprogramowania, które zajmuje się projektowaniem i utrzymaniem oprogramowania. Uzyskane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001 są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Firma jest członkiem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz PolskoNiemieckiej Izby Gospodarczej (AHK).

Comarch

#tProMobile #cloud #IT #pracazdalna #distancelearning #R&D #IDC #ComarchEZD #integrator

Comarch jest globalnym producentem oraz integratorem innowacyjnych rozwiązań i systemów informatycznych. Działając na rynku od ponad 28 lat, zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Pomaga klientom w osiąganiu większej rentowności i w czerpaniu zysków z nowoczesnych produktów i rozwiązań.

W 2020 roku uzyskał tytuł „Czempiona Narodowego 2020” w rankingu Polityki Insight, został laureatem rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” stworzonego przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz uzyskał wynik ze sprzedaży o wartości 1,54 mld złotych. Comarch ma na swoim koncie kilkadziesiąt tysięcy zakończonych sukcesem projektów, na 6 kontynentach w ponad 100 krajach, a dzięki pracy ponad 6500 wysokiej klasy inżynierów IT oraz referencjom z całego świata zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Łódzki oddział Comarch mieści się w murach zabytkowej fabryki oraz tworzy go zespół specjalistów branży IT, często absolwentów Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, którzy jeszcze na studiach rozpoczęli swoją karierę jako stażyści IT. Realizujemy projekty dla różnych branż, dzięki czemu każdy ma możliwość znalezienia swojej wymarzonej ścieżki kariery.

Commerzbank

#Zarządzanie kapitałem #aplikacje ratingowe #Hadoop #IT #raportowanie ryzyka #Java #transformacje #bankowość #cloud #walidacja modeli ryzyka kredytowego #CTC #BigData #Cyfryzacja procesów biznesowych

Commerzbank jest wiodacym bankiem komercyjnym z oddziałami i biurami w ponad 50 krajach. Został założony w 1870 roku i obecnie zatrudnia niemal 50 tys. osób.
W Cetrum Technologii Cyfrowych Commerzbanku w Polsce rozwijamy i wdrażamy projekty w dwóch kluczowych obszarach:
• tworzenie i zarządzanie aplikacjami pozwalającymi na pełną cyfryzację procesów biznesowych,
• prace analityczne i programistyczne w dziedzinie zaawansowanych metod zarządzania ryzykiem i kapitałem.
Nasze zespoły skupiają specjalistów IT, quantów, analityków danych. Łączymy wiedzę z zakresu zarządzania ryzykiem i biznesu z technicznym know-how, by wspólnie opracowywać najlepsze rozwiązania cyfrowe. Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia informatyczne i zwinne metody pracy, by usprawniać istniejące systemy i tworzyć nowe aplikacje.
Jednym z zadań oddziału jest także rozwijanie i zarządzanie aplikacjami ratingowymi, raportowanie ryzyka oraz walidacja modeli ryzyka kredytowego, rynkowego, płynności dla całej grupy kapitałowej Commerzbanku.

Corning

#Innowacje #FTTH #Telekomunikacja #Złącza Światłowodowe #Kable Światłowodowe #Światłowody #Sieci Światłowodowe #Sieci Optyczne #5G #Data Center

Corning (www.corning.com) jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od ponad 165 lat tworzy rozwiązania, które zmieniają codzienne życie. Corning stosuje swoją niezrównaną wiedzę w zakresie nauki o szkle, ceramice i fizyce optycznej, a także dzięki głębokim możliwościom produkcyjnym i inżynieryjnym opracowuje produkty definiujących kategorie, które przekształcają branże i usprawniają ludzkie życie. Corning odnosi sukces dzięki stałym inwestycjom w RD&E, unikalnemu połączeniu innowacji materiałowych i procesowych oraz głębokich, opartych na zaufaniu relacjach z klientami, którzy są światowymi liderami w swoich branżach. Możliwości Corning są wszechstronne i synergiczne, co pozwala firmie ewoluować, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku, a jednocześnie pomaga naszym klientom zdobywać nowe możliwości w dynamicznych branżach. Obecnie rynki Corning obejmują łączność optyczną, mobilną elektronikę użytkową, technologię wyświetlania, motoryzację i naczynia laboratoryjne. Wiodące w branży produkty Corning obejmują odporne na uszkodzenia szklane pokrywy do urządzeń mobilnych; precyzyjne szkło do zaawansowanych wyświetlaczy; światłowód; technologie bezprzewodowe i rozwiązania łączności dla najnowocześniejszych sieci komunikacyjnych; zaufane produkty przyspieszające odkrywanie i dostarczanie leków i technologie czystego powietrza dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Ericsson

#opensource #cloudnative #5G #XaaS #NFV #IoT

Ericsson, jeden z największych na świecie dostawców produktów teleinformatycznych dla operatorów sieci komórkowych, oferuje efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie. Obecnie, niemal 40% światowego ruchu mobilnego obsługiwanego jest przez sieci Ericsson. Rozwiązania Ericsson zmieniają świat już od ponad 140 lat. Firma posiada aż 45 tysięcy patentów. W łódzkim biurze Ericsson pracuje ok. 1000 osób.

Exaco

#Aplikacje android #Dedykowane oprogramowanie #software #Aplikacje webowe #Aplikacje iOS #Komunikacja marketingowa #IT

Jesteśmy młodą polską firmą, która tworzy dedykowane rozwiązania software’owe dla największych firm w Polsce i za granicą. Od momentu założenia stale rozwijamy się i udoskonalamy, by móc zaoferować jak najlepszą jakość usług naszym klientom. Wierzymy w kapitał ludzki - nasz zespół składa się z kilkudziesięciu specjalistów z zakresu analizy, programowania, testowania i sprzedaży. Nie boimy się wyzwań, podejmując się realizacji pionierskich przedsięwzięć, ale także udoskonalamy te, które już istnieją. Wspieramy klientów na każdym etapie projektu - od momentu powstania idei, przez jej realizację aż do zakończenia i wdrożenia, zapewniając jej dalszy rozwój. Pracując nad projektem doskonalimy go z każdej możliwej strony - słuchamy, wspólnie dokonujemy szczegółowej analizy pomysłów, doradzamy najlepsze rozwiązania. Stawiamy naszych klientów i ich wizje na pierwszym miejscu. Poświęcamy całą naszą energię na zapewnienie najwyższej jakości usług.

Fujitsu Technology Solutions

#masterdat #R&D #Service desk #Wsparcie techniczne #Usługi finansowoksięgowe #SSC #RIM

Fujitsu jest głównym japońskim dostawcą najnowszych technologii i sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji (ICT). Dostarczamy technologie i produkty dla klientów w ponad 100 krajach oraz serwis IT w ponad 20 językach.
Fujitsu Polska zlokalizowane jest w Warszawie, Łodzi oraz Katowicach. W Warszawie zajmujemy się usługami wsparcia klientów i sprzedaży. Global Delivery Center Polska w Łodzi i Katowicach zatrudnia specjalistów w ośmiu HUBów: Service Management, Integration and Service Desk, Digital R&D and Business Innovation, Intelligent Enterprise and ERP, Application Services, Workplace Services, Hybrid Infrastructure, Network and SOC Services, Business Process Outsourcing oraz Program & Project Management.
W Fujitsu wierzymy, że technologia może pomóc ludziom w osiągnięciu szczęścia i dobrego samopoczucia. Uważamy, że podejście, według którego człowiek jest traktowany priorytetowo i jest w centrum naszych działań, jest jedynym sposobem na osiągnięcie cyfryzacji i sięgnięcie po pełnię możliwości, jakie niesie technologia.

Fundacja Politechniki Łódzkiej

#konkursy #stypendia #ŁDI #rozwój #studenci #Centrum diagnostyki

Fundacja Politechniki Łódzkiej powstała 7 lipca 2011 r. z myślą o środowisku akademickim Politechniki Łódzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem studentów. Prowadzone działania mają wspierać pozyskiwanie środków wspomagających kształcenie studentów, ich działalności naukowo - badawczej oraz rozwoju, a także integracji środowiska akademickiego. Dzięki wsparciu Fundacji udało się zorganizować wiele konferencji naukowych, konkursów dzięki którym najzdolniejsi studenci uzyskali wsparcie na dalszy rozwój naukowy. Od 2013 r. Fundacja Politechniki Łódzkiej zaczęła prowadzić działalność leczniczą – Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej FPŁ.

GFT Poland

#Google Partner Industry 4.0 #eksperci IT #JavaScript #innowacje #technologie #AWS Partner #bankowość #blockchain #banking #transformacje #ubezpieczenia #cloud #finanse #IT #doradztwo #Java #Innovation #rynki kapitałowe #IoT

Jako doświadczony partner technologiczny, GFT dąży do usprawnienia transformacji cyfrowej w branży usług finansowych. Korzystając z naszej rozległej znajomości sektora, doradzamy czołowym instytucjom finansowym na świecie i opracowujemy indywidualne rozwiązania informatyczne — od przygotowywania aplikacji bankowych i systemów transakcyjnych po wdrażanie i obsługę całych platform oraz modernizację podstawowych systemów bankowych. Nasz globalny zespół ds. innowacji tworzy też nowe modele biznesowe, skupiając się przy tym na takich technologiach jak blockchain, cloud computing, sztuczna inteligencja i Internet of Things we wszystkich sektorach.

GlobalLogic Hitachi

GlobalLogic (www.globallogic.com/pl) jest liderem w branży usług inżynierii cyfrowej. Pomagamy markom na całym świecie w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych produktów, platform i cyfrowych doświadczeń na miarę współczesnego świata. Dzięki połączeniu projektowania doświadczeń, kompleksowej inżynierii i wiedzy o danych umożliwiamy naszym klientom wyobrażenie sobie możliwości i przyspieszamy ich transformację w cyfrowe firmy jutra. GlobalLogic z siedzibą w Dolinie Krzemowej prowadzi studia projektowe i centra inżynieryjne na całym świecie, oferując swoje doświadczenie klientom z branży motoryzacji, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii. GlobalLogic jest spółką należącą do grupy Hitachi, działającą pod firmą Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), i jako firma zajmująca się innowacjami społecznymi angażuje się w budowanie zrównoważonego społeczeństwa o wyższej jakości życia poprzez wprowadzanie innowacji za pomocą danych i technologii.

Harman

#Car audio #GENIVI #OTA #ADAS #AUTOSAR #Surround View #Embedded software #ASPICE #Automotive #IVI

HARMAN to międzynarodowy producent oprogramowania, elektroniki użytkowej, rozwiązań audio dla konsumentów oraz przedsiębiorstw z branż: motoryzacyjnej, mobilnej, telekomunikacyjnej, muzycznej oraz medycznej.
Jest właścicielem takich marek jak: JBL, AKG oraz Harman Kardon. HARMAN jest doceniany przez audiofilów oraz branżę muzyczną, w której wykorzystany jest profesjonalny sprzęt jednej z marek HARMAN.
Ponadto, około 25 milionów samochodów wyposażonych jest w systemy audio oraz infotainment HARMAN. Oprogramowanie wytwarzane przez HARMAN łączy miliardy urządzeń, zintegrowanych, bezpiecznych i spersonalizowanych na wszystkich platformach.
HARMAN w Łodzi zatrudnia ponad 400 inżynierów, którzy tworzą dedykowane rozwiązania informatyczne dla najbardziej rozpoznawanych marek motoryzacyjnych na świecie. Każdego roku zatrudniamy ponad osiemdziesięciu pracowników. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy są pasjonatami nowych technologii oraz są otwarci na nowe wyzwania.

Hexagon

#wizualizacje 3D #Hexagon Technology Centre #Hexagon Geospatial #projektowanie trójwymiarowe #Hexagon Safety & Infrastructure #BMT

Hexagon to wiodący światowy dostawca technologii, platform i oprogramowania do celów projektowych, pomiarowych i wizualizacyjnych. Oferowane przez Hexagon rozwiązania wykorzystują m.in. satelity, naziemne systemy pomiarowe, czujniki samolotowe, drony, projektowanie trójwymiarowe, czy wizualizacje 3D, a znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu takich jak lotnictwo i obronność, geodezja, górnictwo, przemysł stoczniowy czy energetyczny. Hexagon zatrudnia 15 000 pracowników w 46 krajach. Hexagon to grupa notowana na giełdach NASDAQ oraz OMX. W Polsce swoje biura mają dywizje: Hexagon Safety & Infrastructure, Hexagon Geospatial, Hexagon Technology Centre.

Idemia

#R&D #zabezpieczanie płatności #zabezpieczenie kontroli dostępu #M2M #zabezpieczanie mobilności #zapewnienie tożsamości 

Misją IDEMIA Poland R&D jest proponowanie rozwiązań dla świata telekomunikacji, płatności oraz świata Internetu Rzeczy: nieprzerwanych połączeń pomiędzy rzeczami, maszynami i ludźmi. Wspieramy internetową mobilność poprzez projektowanie bezpiecznych platform, z których końcowi użytkownicy mogą bezpiecznie i bezstresowo korzystać zawsze gdy łączą się do serwisów, autoryzują transakcje bądź płacą mobilnie. Z naszych platform korzystają międzynarodowi klienci, tacy jak banki, instytucje finansowe, operatorzy komórkowi, urzędy i państwa, a także producenci urządzeń M2M.
Naszym celem jest tworzenie własnych produktów w oparciu o najnowsze technologie. Kluczem do sukcesu są zespoły: autonomiczne, interdyscypilnarne, skupiające w sobie wszystkie potrzebne umiejętności. W Łodzi zatrudniamy już ponad 200 osób, a IDEMIA globalnie to zespół 14 000 pracowników, działający dla klientów w 180 krajach.

Inovatica

#aplikacja mobilne #interaktywne mapy #lokalizacja wewnętrzna #wyznaczenie tras #aplikacje webowe #software house #pojazdy autonomiczne #autonomiczne wózki widłowe #Internet rzeczy #projektowanie produktów cyfrowych

Inovatica to łódzki software house specjalizujący się w offshoringu usług programistycznych – od projektowania poprzez kodowanie, aż do utrzymania wypracowanych rozwiązań. Mamy ponad 10 lat doświadczenia we współpracy z międzynarodowymi klientami z różnych stref czasowych oraz kultur. Zajmujemy się zarówno tworzeniem aplikacji webowych, mobilnych, jak i Internetem rzeczy oraz usługami lokalizacji i autonomicznymi pojazdami transportu wewnętrznego. Dostosowujemy się do potrzeb każdego klienta indywidualnie, nieważne czy oznacza to pracę z już istniejącymi produktami, czy budowanie aplikacji od samego początku obejmujące pełny cykl tworzenia oprogramowania. Wartościami, którymi kieruje się nasz ponad 30 osobowy zespół podczas pracy są: jakość, przejrzystość oraz elastyczność. Jednocześnie zawsze bierzemy pod uwagę najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu mamy na swoim koncie ponad 100 zrealizowanych projektów i 60 zadowolonych klientów wśród których można znaleźć zarówno startupy, jak i międzynarodowe firmy takie jak Google.

iTechArt

Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times. Na pokładzie iTechArt pracuje ponad 3500 błyskotliwych inżynierów, w niemal 300 różnorodnych pod kątem technologii i skali projektach. Naszymi klientami są zarówno wschodzące gwiazdy z Doliny Krzemowej, jak i gigantyczne organizacje z listy Fortune 500. Jesteśmy świetni w obszarze Web, Mobile, Big Data, QA & Testing oraz DevOps.

Knowit

#Product Development #Nearshore Partner #HealthTec #Cloud #Prototyping #Consulting #Digital Sustainability #Mobile Development #Software Development #Outsourcing

W Knowit nasze firmowe wartości w codziennej pracy tłumaczymy na grę zespołową i współdziałanie przy realizacji śmiałych projektów technologicznych, które zmieniają świat na lepsze. Po latach spędzonych pod banderą Cybercom, nadeszła pora, by w dalszą podróż wyruszyć w nowym towarzystwie.

W 2021, jako Knowit Connecivity, dołączyliśmy do firmy Knowit, tworząc tym samym na skandynawskim rynku prawdziwy powerhouse w obszarze cyfrowych rozwiązań przyszłości. Nasze połączone siły to 3800 osób skupionych wokół wizji wykorzystywania technologii i innowacji w tworzeniu zrównoważonych i humanitarnych społeczeństw. Nasze softwarehouse’owe moce pozwalają nam jeszcze lepiej wspierać naszych klientów w zrównoważonej transformacji cyfrowej.

Zabieramy ze sobą najlepsze tradycje: zakodowaną w DNA dbałość o zrównoważony rozwój i chęć cyfryzowania biznesów tak, by ich produkty i usługi każdego dnia pomagały użytkownikom prowadzić zrównoważony styl życia. Knowit to międzynarodowe środowisko pracy i wysoka, skandynawska kultura organizacyjna zbudowana na poszanowaniu środowiska, ludzi i różnorodności. Przyjazne i stymulujące do rozwoju miejsce pracy, w którym zobaczysz technologię z nowej, zrównoważonej perspektywy.

Le Polish Bureau

#IT #BigData #UX/UI #VR #gry

Le Polish Bureau to filia firmy UNIT9, która jest globalnym partnerem posiadającym wyspecjalizowane zespoły architektów innowacji, projektantów produktów, inżynierów oprogramowania, ekspertów ds. gier, dyrektorów artystycznych, projektantów, producentów oraz reżyserów filmowych. Jej główna siedziba znajduje się w Londynie. Posiada również biura w Nowym Jorku, Los Angeles oraz Berlinie. Zatrudnia także pracowników w Singapurze oraz Polsce. Podstawowa działalność firmy skupia się na następujących grupach tematycznych: filmy - zespoły reżyserów filmowych i interaktywnych produkuje materiały dla telewizji, sieci społecznościowych, urządzeń mobilnych i innych; Internet – firma projektuje i tworzy dla Internetu i urządzeń mobilnych - wizualizacje danych, UX /UI oraz Big Data; gry - firma rozwija strony internetowe oraz gry mobilne na konsole i przenośne urządzenia, tworzy platformy i systemy grywalizacji dla marek; eksperymentalna reklama – Unit9 wykorzystuje w niej m. in. VR, animację ruchu oraz czujniki ruchu, a także VR – specjalnie do tego powołane zespoły tworzą „rozrywkę na żywo”.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

#wsparcie eksportu/ importu #aplikacje o fundusze na rozwój działalności przedsiębiorstw #dokumentów strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego #organizacja misji gospodarczych #fundusze pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

ŁARR powstała 29 listopada 1991 r. jako jednostka wspierająca rozwój sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez opracowywanie i realizowanie programów finansowanych z funduszy unijnych. Od 2001 r. ŁARR pełni funkcję Regionalnej Instytucji Finansującej (RI F), odpowiedzialnej za obsługę i wdrażanie programów przeznaczonych na finansowanie inwestycji w nowe technologie, specjalistyczne usługi doradcze, podnoszenie kwalifikacji pracowników i rozwój eksportu. Spółka pełni funkcję RIF wdrażając wybrane działania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działania 4.2, 4.4, 6.1, 8.1, 8.2).

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

#aglomeracja #liderdostępności #kulturabezpieczeństwa  #wzorowafirma #bezbarier #bezpiecznyprzejazd #kolej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna to przewoźnik kolejowy realizujący przewozy na zlecenie samorządu województwa łódzkiego. Spółka rozpoczęła działalność w czerwcu 2014r. Pociągi obsługują połączenia w województwie łódzkim, a w weekendy również do Warszawy. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny, komfortowy tabor, wielokanałowy system sprzedaży i atrakcyjną ofertę biletową. Oferuje także wiele udogodnień dla pasażerów takich jak bezpłatne wifi i przewóz rowerów, biletomaty w pociągach, gniazdka elektryczne itp. ŁKA jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. Celem powstania Spółki było zapewnienie mieszkańcom województwa łódzkiego możliwości codziennego przemieszczania się. ŁKA współpracuje z samorządami i największymi pracodawcami w regionie. Promuje atrakcje turystyczne województwa łódzkiego oferując specjalne oferty biletowe, organizując wycieczki czy przejazdy specjalne. Z pociągów ŁKA skorzystało już ponad 10 milionów pasażerów. Spółka dynamicznie się rozwija i przygotowuje do obsługi nowych połączeń na terenie województwa.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

#strefarozwoyou #akceleratorS5 #powierzchniebiurowe #startupspark #salekonferencyjne

Świetna lokalizacja, ulgi podatkowe nawet do 55%, bogate tradycje przemysłowe oraz pełne wsparcie we wdrażaniu procesu inwestycyjnego sprawiają, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest idealnym miejscem dla inwestorów chcących rozwijać swoją działalność. ŁSSE dysponuje bogatą ofertą inwestycyjną zawierającą powierzchnie biurowe, idealne dla działalności BPO i IT, oraz tereny pod budowę zakładów produkcyjnych. W usytuowanych w centralnej Polsce 44 podstrefach (1339 ha) dostępne są liczne działki inwestycyjne. Najlepszą rekomendacją ŁSSE są jej osiągnięcia. Przez 19 lat działalności wydano 286 zezwoleń, inwestorzy stworzyli ponad 33 tysiące miejsc pracy, a wartość inwestycji przekroczyła 13 mld zł.

MakoLab

#consumergoods #narzędziainformatyczne #realestate #cyfrowatransformacja #digitalprojecthouse #automotive #rserinspiredsolutions

MakoLab to „digital project house” - zespół ekspertów od technologii, realizujących projekty z obszaru transformacji cyfrowej na rzecz globalnych koncernów i branżowych liderów. Jej rozwiązania wspierają klientów w ponad 80 krajach na całym świecie w szczególności z branż automotive, finansów, real estate i consumer goods. Koncentruje się na budowaniu trwałych i efektywnych połączeń pomiędzy markami a użytkownikami, wykorzystując narzędzia cyfrowe do rozwiązywania bieżących zadań i problemów. Zgodnie z przewodnim hasłem „User-Inspired Solutions” łączy kompetencje inżynierskie z kreatywnością, aby tworzyć intuicyjne i przyjazne w codziennym użytkowaniu narzędzia informatyczne. MakoLab ma siedzibę w Łodzi i biura w Warszawie, Londynie, Paryżu i Tampie (USA, Floryda). Do klientów firmy należą m.in.: Renault-Nissan Alliance, RCI Banque, Toyota Motor Europe, Toyota Financial Services, mBank, Gjensidige, Maspex i wielu innych.

Media4U

#Dedykowany software #UX #Analityka internetowa #Strony www #Studio graficzne #Ecommerce #Facebook Ads #Content marketing #Hosting&cybersecurity #Google Ads

Media4U dostarcza dedykowane oprogramowanie w obszarze e-commerce. W oparciu o własne rozwiązania, zajmujemy się tworzeniem profesjonalnych sklepów internetowych oraz opieką powdrożeniową. W naszej ofercie można znaleźć także usługi uzupełniające: audyty, hosting, prace graficzne, reklamy online i całą gamę inspirujących dodatków marketingowych. Z naszych rozwiązań korzystają zarówno lokalni przedsiębiorcy jak i europejskie korporacje. Oprogramowanie ma zastosowanie zarówno dla podmiotów b2b jak i b2c. Ogromną zaletą naszego oprogramowania jest jego wydajność i skalowalność. W związku z bardzo silnym trendem rozwoju branży e-commerce w Polsce i na świecie potencjał branży, w której działamy dynamicznie rośnie. Z przyjemnością zapraszamy do Łodzi naszych partnerów z Polski i zagranicy. Za każdym razem umiejętności i doświadczenie pracujących tutaj programistów i pozostałych zespołów spotykają się z dużym uznaniem. Jako firma nierozerwalnie związana z Łodzią od blisko 20 lat, współtworzymy jej wizerunek jako miasta posiadającego eksperckie kadry i bogaty know-how.

Pixel Technology

#ITdlaMedycyny #Technologiemedyczne #AIdlaMedycyny #Oprogramowaniemedyczne #medtech #radiologia #SztucznaInteligencja

Pixel Technology sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 30 lat. Pierwotnie firma koncentrowała się na dostarczaniu systemów informatycznych dla administracji publicznej tworząc np. system wyborczy dla PKW; obecnie oferuje rozwiązania dla branży medycznej.
Obok oprogramowania dla radiologii dostarczamy również technologie związane z medycyną przyszłości takie jak np. sztuczna inteligencja, bigdata, ioT; a w ostatnim czasie rozwijamy nasze systemy w oparciu o technologie chmurowe oraz tworzymy automatykę lekową.
Prowadzimy działalność B+R, ściśle kooperując na tym polu z lekarzami, uczelniami i placówkami medycznymi. Z naszych rozwiązań korzysta ponad 200 placówek medycznych.

Rosmann

#nieprzecietna #nifi #rossmannpolska #hive #cloud #R&D #kubernetes #technologicznapomimorajstopwsprayeu #liderrynku #zdalnapraca #aswatson #.netcore #rossmann #nowoczesna #elastycznametodawspolpracy #cloudnative #hadoop #retail #innowacyjna #kafka #elastycznyczaspracy

Rossmann jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Codziennie zakupy w naszych drogeriach robi ponad 700 tys. Polaków. Pierwszy sklep z naszym logo powstał w 1993 r. w Łodzi. 22 lata później świętowaliśmy otwarcie 1000-nej drogerii w warszawskich Złotych Trasach. Dziś nasza firma to ponad 1260 sklepów i 18,7 tys. pracowników. Kierujemy się zasadą: jak największy wybór artykułów w rozsądnych cenach. Oferujemy naszym Klientom 21,5 tys. produktów polskich i zagranicznych (w sumie 800 marek). Rossmann firmuje także 35 marek własnych. By zakupy były jeszcze prostsze, od lutego 2015 r. uruchomiliśmy sklep internetowy. Logując się na stronie www.rossmann.pl można zamawiać ulubione produkty o dowolnej porze, bez potrzeby ruszania się z domu. Stworzyliśmy również aplikację Rossmann PL, która umożliwia wstąpienie do Klubu Rossmann. Tam na klientów czekają rabaty, a także oferty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Toya

#szerokopasmowyinternet #terazpolska #tv3G #TOYAGO #telewizjakablowa #telefonia

TOYA to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów sieci kablowych, jako jedyny z nich oparty wyłącznie na polskim kapitale. Świadczy usługi dostępu do bogatej oferty telewizyjnej, szerokopasmowego Internetu oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostarczając je do blisko 200 000 mieszkań, w dziewięciu miastach (Łódź i okolice, Kraków, Kutno, Mysłowice, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Pisz, Przemyśl, Zgierz. W swojej ofercie TOYA posiada także innowacyjne autorskie rozwiązania: Telewizję 3G (Trzeciej generacji) oraz 4K MAXX (UHD), która łączy telewizję tradycyjną z dostępem do treści internetowych i wielu użytecznych aplikacji oraz usługę TOYA GO, zapewniającą dostęp do telewizji na żywo i innych serwisów za pomocą m.in. urządzeń mobilnych. TOYA jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak: Godło „TERAZ POLSKA” (dwukrotnie 2009 i 2016), „FIRMA ROKU 2011”, „LIDER NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII 2014”, „ZŁOTA PIKE”, „KRYSZTAŁOWA ANTENA ŚWIATA MEDIÓW I TELEKOMUNIKACJI”.

Transition Technologies

#R&D Augmentation & Outsourcing #Advisory #Internet of Things & Data Science #Atlassian Solution Partner #Custom Software Development #Cloud Solutions #Product Lifecycle Management #Industry 4.0 #Augmented Reality

Transition Technologies S.A. to polska firma, która od ponad 25 lat tworzy autorskie systemy informatyczne, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz dostarcza usługi IT cenione na całym świecie. Doświadczenie czerpiemy ze współpracy z największymi firmami produkcyjnymi, dla których tworzymy najnowocześniejsze systemy IT wspierające ich produkcję. Firma zawsze podąża za nowościami w branży, dlatego już stała się liderem w nowym trendzie - Internet of Things. Dzięki tworzonemu w naszej firmie oprogramowaniu, które łączy w sobie produkty wielu światowych przedsiębiorstw w globalną sieć, podnosimy polskie fabryki na wyższy poziom, tzw. Fabryki Przyszłości (Factories of the Future).

Whirlpool

#KitchenAid #Brastemp #Consul #JennAir #Maytag #Bauknecht #AGD #Amana # Indesit #Hotpoint 

Whirlpool Corporation to jeden z największych z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, zatrudnia 92 tys. pracowników i posiada 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie.
Whirlpool jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce. Firma zatrudnia tu obecnie około 6000 osób, oprócz trzech centrów produkcyjnych w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu posiada również biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi (otwarte w 2017 roku) oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu.

Wielton

#trailerbusiness #viberti #fruehauf #cardi #expertsontheroad #langendorf #wieltongroup #wielton #lawrencedavid #wieltonagro

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona czterech największych producentów w swojej branży w Europie. Jest także w dziesiątce największych światowych graczy w branży. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada trzy centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie jako pierwszy europejski producent wybuduje montownię naczep drogowych. W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie około 3,2 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1,8 tys. w Wieluniu. Swoim klientom producent zapewnia również wsparcie serwisowe. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 600 punktów zlokalizowanych w 29 krajach Europy. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe.

#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź