Atos szkoli javowców

 

Niedawno zakończył się kolejny staż Atos realizowany w Łodzi. Tym razem oferta była kierowana do osób chcących rozwijać swoje umiejętności w obszarze Java. Do stażu przystąpiło 10 uczestników wybranych w procesie rekrutacyjnym

Programy praktyk Atos cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy, wykorzystywanej przy pracy projektowej, ale również są przepustką do dalszej kariery wewnątrz organizacji. Staże w Atos przygotowywane są z myślą o trendach i potrzebach świata IT.

– Każda edycja jest inna. Nieustannie staramy się uatrakcyjniać naszą ofertę tak, by nie tylko jak najlepiej odpowiadała naszym bieżącym potrzebom, ale także, by spełniała oczekiwania osób zainteresowanych. Nasze staże poza wiedzą techniczną i projektową obejmują także szkolenie z umiejętności miękkich. Dzięki temu stażysta na koniec nie tylko zyskuje wiedzę techniczną, ale także potrafi ją zaprezentować w kontekście biznesowym, z którym przyjdzie mu się zmierzyć. – mówi Grzegorz Trzciński, Site Manager w łódzkim oddziale Atos Poland Global Services, pomysłodawca ostatniego programu praktyk.

Aby zapewnić długoterminowy i zrównoważony rozwój firmy z sektora IT, niezbędne jest zabezpieczenie personelu, który będzie realizować prowadzone projekty oraz będzie w stanie wspierać przyszłe zadania. Staże i Akademie realizowane przez Atos umożliwiają dotarcie do osób, które chcą rozwijać się w szeroko rozumianej branży IT, wyposażając je w niezbędną wiedzę techniczną i mentoring ze strony doświadczonych pracowników.

– Tego typu inicjatywy pozwalają kształtować pracowników od samego początku ich kariery, w zgodzie z kulturą organizacyjną firmy oraz metodologiami wykorzystywanymi w projektach grupy Atos. – dodaje Grzegorz Trzciński.

Staż poprzedzony był miesięczną rekrutacją. Kandydaci przechodzili dwuetapowy proces rekrutacyjny, zbudowany wokół case study. W ten sposób sprawdzano umiejętności miękkie, techniczne i językowe.Rozmowa rekrutacyjna na staż w Atos, w porównaniu z innymi firmami była zdecydowanie najdłuższa. Sprawdzała bardzo szeroki zakres umiejętności. Od poziomu znajomości języków obcych, przez kompetencje miękkie, do umiejętności czysto technicznych. Jej przebieg pokazał profesjonalizm firmy. Decyzję otrzymałem bardzo szybko, co też jest dużym plusem. – mówi Piotr Schlessinger, uczestnik stażu.

Podczas całego stażu mieliśmy ciągłe wsparcie obecnych pracowników. Przeprowadzali z nami szkolenia, cały czas mogliśmy polegać na ich wiedzy i doświadczeniu w rozwiązywaniu problemów. Zawsze byli bardzo pomocni, wszystko odbywało się w bardzo przyjaznej atmosferze. – dodaje inny stażysta, Hubert Gawłowski. 

Staż opierał się na przygotowaniu i prezentacji gotowego rozwiązania wypracowanego przez 5-osobowe zespoły podczas 3-miesięcznego kursu. Wszyscy z 10 uczestników rozpoczęli regularną pracę w Atos już w październiku. Kolejne praktyki z obszaru Java planowane są na połowę przyszłego roku. Już teraz prowadzony jest nabór do kolejnego stażu skupionego wokół DevOps:

https://jobs.atos.net/job/Lodz-Trainee-for-Application-Management-Department-Lodz/645784001/

 

 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź