Atos nagrodzony za najlepsze praktyki Employer Brandingowe

9 września podczas jubileuszowej gali konkursu Employer Branding Excellence Awards 2021 zostały wręczone nagrody dla pracodawców za najlepsze projekty employer brandingowe

Ideą konkursu organizowanego już po raz dziesiąty przez HRM Institute jest nagrodzenie i zaprezentowanie najlepszych praktyk employer brandingowych w Polsce, które mogą stać się wzorem i inspiracją dla innych. Atos już po raz trzeci z rzędu został wyróżniony w tym konkursie, tym razem w kategorii „Kampania wewnętrzna” za kampanię Brand Values mającą na celu zwiększenie świadomości i rozpoznawalności lokalnych wartości firmowych (Diversity, Quality, Respect i Passion) wśród pracowników.

– Koncept kampanii z hasłem „Let’s share our values” mocno nawiązywał stylistyką do mediów społecznościowych – logotypy wartości zastąpiły ikony reakcji, a cała promocja zachęcała do dzielenia się, udostępniania dalej wartości, z którymi się utożsamiamy. Pretekstem do rozpoczęcia kampanii wewnętrznej było 20-lecie Atos w Polsce. Jubileuszowe działania pokazywały, że choć wiele przez te 20 lat się zmieniło w naszej firmie (liczba pracowników, lokalizacje, logotyp, adresy itd.), to jednak stale towarzyszyły nam te cztery wartości (Brand Values). – mówi Beata Symber z zespołu Employer Brandingu Atos W kampanię zaangażowanych zostało też czterech pracowników, tzw. Brand Heroes, którzy reprezentują wartości firmowe w codziennej pracy i swoją historią przybliżali znaczenie wartości koleżankom i kolegom. Do dziś w biurach można zobaczyć plakaty z ich wizerunkiem. Ikony Brand Values trafiły również na stałe do komunikacji wewnętrznej: szablonów mailingów, dyplomów, materiałów i szkoleń dla nowych pracowników.

Punktem kulminacyjnym kampanii była organizacja 5-miesięcznej grywalizacji zespołowej pod nazwą Click4Values. Gra składała się z 4 zadań („challenges”), których każde koncentrowało się na jednej z firmowych wartości. Głównym celem było zwiększanie świadomości o Brand Values w Atos, ale również integracja zespołowa.

Cała grywalizacja była strzałem w dziesiątkę, szczególnie podczas epidemii COVID-19, w czasach odosobnienia. Pozwoliła nam utrzymać i scementować zespół. Możliwość przebywania z ludźmi, zrobienia czegoś razem dały nam poczucie bliskości, mimo że fizycznie byliśmy daleko od siebie – opowiada Maciej Czapkowski, kapitan zwycięskiej drużyny. – Udział w grywalizacji był dla nas bardzo przyjemną odskocznią od codziennej pracy i szansą na wspólną zabawę. Dała nam ona możliwość spojrzenia na siebie z innej perspektywy – choć w pracy robimy podobne rzeczy, to okazuje się, że życiu prywatnym każdy ma zupełnie inne, ciekawe zajęcia i pasje. Poza zdobyciem drugiego miejsca wygraliśmy duże zintegrowanie całego zespołu. – dodaje Karol Piłat, który sięgnął ze swoją drużyną po srebro.

W grywalizacji wzięło udział 28 drużyn (500 osób), a ponad 2 000 pracowników założyło konto na dedykowanej platformie, by śledzić wyniki gry i głosować na swoich faworytów.

Jest to kolejna obok Best of Wellbeing, Great Place To Work®, Złotej Setki Pomorza i Kujaw czy rankingu Universum Most Attractive Employer prestiżowa nagroda przyznana firmie za działania w 2020 roku. Okres pandemii zmusił zespoły Employer Brandingowe do niestandardowego podejścia i przeniesienia środka ciężkości działań do wnętrza organizacji, często opierając się na interakcjach on-line. Wysoki poziom zaangażowania, mierzalne wyniki i w końcu wyróżnienia w konkursach branżowych dowodzą słuszności i skuteczności strategii firmy i jej dążenia do tworzenia jak najlepszego miejsca pracy.

 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź