ŁÓDZKIE DNI INFORMATYKI

Począwszy od w 2017 roku, rokrocznie organizujemy wydarzenie skupione wokół najnowszych trendów w IT, pełne inspirujących wystąpień, debat, wartościowych wykładów i praktycznych warsztatów, a także spotkań z pracodawcami. Prelekcje w ramach Łódzkich Dni Informatyki wygłosili m.in. Anna Streżyńska – Minister Cyfryzacji, Marcin Cichy – Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czy Michał Sadowski – założyciel Brand24, a także szereg specjalistów – ekspertów Uczestników Klastra. Co roku wydarzenie gromadzi ponad tysiąc unikalnych uczestników.
Łódzkie Dni Informatyki 2021 odbyły się w zdecydowanej większości zdalnie – ze względu na sytuację epidemiczną i możliwość wprowadzenia obostrzeń powodowały, że ryzyko zaplanowania całego wydarzenia stacjonarnie, w kampusach dwóch największych łódzkich uczelni, było zbyt duże. Zdecydowaliśmy się rozplanować ŁDI na pięć dni (zamiast dwóch), tak, żeby jak najmniejsza liczba prelekcji (warsztatów i wykładów) ze sobą kolidowała; dodatkowo uzupełniliśmy program wydarzenia o moduł "biznesowy", który stanowił odpowiedź na potrzeby studentów w zakresie zdobywania wiedzy o możliwościach prowadzenia i rozwijania własnego biznesu.
W 2021 roku wykład otwierający pt. „Horyzonty AI” wygłosiła prof. Aleksandra Przegalińska – ekspertka w dziedzinie sztucznej inteligencji.
ŁDI towarzyszy ŁDI Junior – wydarzenie dedykowane uczniom szkół średnich, którzy mogą podnieść swoje kompetencje cyfrowe, wykazać się kreatywnością, i są zachęceni do podjęcia studiów na kierunku informatyka.

 
ŁDI 2021
ŁDI 2021
 
#

Administrator Klastra

 +48 42 631 29 20

adres email

Fundacja Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116 90-924 Łódź